تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۲۱:۵۰ کد مطلب 95980

اختلاف‌نظر‌رهبری‌وهاشمی‌درباره‌صندوق‌رای

نماینده مردم تهران گفت: بین رهبری و هاشمی سال‌ها این بحث وجود داشت؛ هاشمی می‌گفت (آمدن پای صندوق های رای) باید کنترل شده باشد تا نتیجه هم مطلوب شود یعنی باید طوری رفتار کنیم که وفادارترها پای صندوق بیایند؛ ولی آقا می فرمودند که نه، باید همه پای صندوق بیایند که عزت ایران زیاد شود. […]

نماینده مردم تهران گفت: بین رهبری و هاشمی سال‌ها این بحث وجود داشت؛ هاشمی می‌گفت (آمدن پای صندوق های رای) باید کنترل شده باشد تا نتیجه هم مطلوب شود یعنی باید طوری رفتار کنیم که وفادارترها پای صندوق بیایند؛ ولی آقا می فرمودند که نه، باید همه پای صندوق بیایند که عزت ایران زیاد شود.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از نسیم، محورهای مصاحبه احمد توکلی با سالنامه مثلث به این شرح است:

– اصلاح‌طلبان در مجلس دهم کارهای تند مشارکت را تکرار نمی‌کنند.

–  اگر خاتمی از مواضع سال ۸۸ خود اعلام پشیمانی کند به نظرم نظام از او می پذیرد.

– من به شما خبر می دهم که بین رهبری و آقای هاشمی سال ها این بحث وجود داشت؛ هاشمی می گفت (آمدن پای صندوق های رای) باید کنترل شده باشد تا نتیجه هم مطلوب شود. البته نه به عنوان تحکم بلکه به عنوان تبلیغ باید طوری رفتار کنیم که وفادارترها پای صندوق بیایند. ولی آقا می فرمودند که نه، باید همه بیایند پای صندوق. یعنی اگر مرا قبول ندارید، هیچی، مخالف هم هستید، باشید اما پای صندوق بیایید که عزت ایران زیاد شود.

–  اگر کارشناسی را بر شرعیت حاکم کنیم، قطع به یقین به لیبرالیسم کشیده می شویم.

– اصولگرا هستم و به معنایی که از نظام سیاسی دفاع می کنم، اصولگرا هستم. فرقم با برخی از اصلاح طلبان که این سر طیف هستند، تاکید بر عدالت و آزادی است. ولی یک فرقی با رفقایم پیدا می کنم و آن اینکه تاکید بر آزادی را تقریبا هموزن عدالت می دانم، ولی اصولگرایان عموما به آزادی آن توجه لازم را ندارند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: