تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۰۰:۱۹ کد مطلب 96031

اعطای‌نشان شهروندافتخاری ایتالیا به رهبر«پ.ک.ک»

شهرداری شهر پالاگونیای ایتالیا طی اقدامی علیه ترکیه، نشان شهروند افتخاری خود را به رهبر زندانی گروه تروریستی پ‌ک‌ک اعطا کرد. به گزارش مشرق، شهرداری شهر پالاگونیا واقع در ایالت کاتانیای ایتالیا، نشان شهروند افتخاری خود را به «عبدالله اوجالان» رهبر زندانی گروه تروریستی پ‌ک‌ک اعطا کرد. بنا بر گزارش پایگاه اینترنتی «کرد اینفو»، «ساواتوره […]

شهرداری شهر پالاگونیای ایتالیا طی اقدامی علیه ترکیه، نشان شهروند افتخاری خود را به رهبر زندانی گروه تروریستی پ‌ک‌ک اعطا کرد.

به گزارش مشرق، شهرداری شهر پالاگونیا واقع در ایالت کاتانیای ایتالیا، نشان شهروند افتخاری خود را به «عبدالله اوجالان» رهبر زندانی گروه تروریستی پ‌ک‌ک اعطا کرد.

بنا بر گزارش پایگاه اینترنتی «کرد اینفو»، «ساواتوره والریو» شهردار پالاگونیا طی مراسمی رسمی با اعطای نشان شهروند افتخاری به عبدالله اوجالان اعلام کرد که بین مبارزه مردم ایتالیا و کردها با فاشیسم همخوانی و شباهت وجود دارد و مبارزه کردها و به ویژه مقاومت و ایستادگی اوجالان باید مورد حمایت قرار گیرد.

 اعطای نشان شهروند افتخاری ایتالیا به رهبر «پ.ک.ک»

اوجالان ۶۷ ساله زاده یکی از روستاهای کردنشین جنوب ترکیه است؛ وی حزب کارگران کردستان را در سال ۱۳۵۶ در استان دیاربکر تأسیس کرد و از هما ابتدا رویکردی خشن برای حل مسائل کردهای ترکیه پیش گرفت.

این چهره سیاسی کُرد در بهمن ماه ۱۳۷۷ پس از چند سال سرگردانی در کشورهای خارجی و حتی بالا گرفتن تنش‌های نظامی میان دولت‌های وقت ترکیه و روسیه به دلیل اقامت وی در خاک سوریه، راهی یونان شد و به صورتی مشکوک در حالی که قصد رفتن به نایروبی را داشت، در میانه راه ناپدید شد و یک روز بعد در حالی با دستان و پاهای بسته در کنار مأموران امنیتی ترکیه بود، تصویرش از تلویزیون ترکیه پخش شد.

شنیده‌ها از همکاری موساد با ترکیه در این دستگیری حکایت دارد؛ شایعه‌ای که هیچ‌گاه رسماً تأیید نشده ولی کردهای خشمگین را به تجمع در برابر سفارت اسرائیل در ترکیه واداشت و به کشته شدن سه نفر انجامید.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: