تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۰۳:۲۹ کد مطلب 96098

وتوی قطعنامه علیه حزب الله توسط روسیه و چین+عکس

کشورهای روسیه و چین با غیرمسئولانه و غیر واقع بینانه خواندن قطعنامه پیشنهادی عربستان سعودی و قطر بر علیه مقاومت اسلامی لبنان “حزب الله” آن را وتو کردند. گروه بین الملل مشرق- کشورهای روسیه و چین با غیرمسئولانه و غیر واقع بینانه خواندن قطعنامه پیشنهادی عربستان سعودی و قطر بر علیه مقاومت اسلامی لبنان “حزب الله” […]

کشورهای روسیه و چین با غیرمسئولانه و غیر واقع بینانه خواندن قطعنامه پیشنهادی عربستان سعودی و قطر بر علیه مقاومت اسلامی لبنان “حزب الله” آن را وتو کردند.

گروه بین الملل مشرق- کشورهای روسیه و چین با غیرمسئولانه و غیر واقع بینانه خواندن قطعنامه پیشنهادی عربستان سعودی و قطر بر علیه مقاومت اسلامی لبنان “حزب الله” آن را وتو کردند.

وتوی قطعنامه علیه حزب الله توسط روسیه و چین+عکس

بنابر این گزارش، قطعنامه مذکور که از سوی عربستان سعودی و قطر پیشنهاد و از حمایت کامل اسراییل، انگلیس، فرانسه و آمریکا نیز برخوردار بود شامل دو بخش سیاسی با محتوای محکومیت بین المللی علیه حزب الله و بخش اقتصادی شامل تحریمهای بی سابقه علیه شهروندان لبنانی و غیر لبنانی مظنون به حمایت از این چنبش مقاومت ضد اسراییلی بود که پس از ساعتها بحث و بررسی با رای مخالف (وتو) چین و روسیه مواجه و از دستور کار خارج شد. در پی شکستهای پی در پی کشورهای حامی تروریسم تکفیری (ترکیه، عربستان سعودی، قطر، آمریکا، اسراییل) در عرصه های نبردهای میدانی سوریه و عراق، دور جدید دشمنی با حزب الله به عرصه سازمانهای حقوقی بین المللی کشیده شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: