تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۰۶:۳۸ کد مطلب 96168

مرکل تشکیل «منطقه امن» داخل سوریه را خواستار شد

صدر اعظم آلمان که به ترکیه سفر کرده، گفت باید داخل خاک سوریه «منطقه‌ای امن» برای اسکان آوارگان ایجاد شود. به گزارش مشرق، «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان روز شنبه بار دیگر تشکیل منطقه‌ای امن برای اسکان پناهجویان داخل خاک سوریه را خواستار شد. وی در نشست خبری مشترک با احمد داوود اغلو نخست‌وزیر ترکیه […]

صدر اعظم آلمان که به ترکیه سفر کرده، گفت باید داخل خاک سوریه «منطقه‌ای امن» برای اسکان آوارگان ایجاد شود.

به گزارش مشرق، «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان روز شنبه بار دیگر تشکیل منطقه‌ای امن برای اسکان پناهجویان داخل خاک سوریه را خواستار شد.

وی در نشست خبری مشترک با احمد داوود اغلو نخست‌وزیر ترکیه در شهر «گازی آنتپ» (غازی عینتاب)، گفت: «من… دوباره درخواست کردم که منطقه‌ای ایجاد شود که آتش‌بس در آنجا به طور خاص رعایت شده و سطح قابل توجهی از امنیت در آن تضمین شود.»

به نوشته روزنامه «حریت»، مرکل که همراه با مقامات اتحادیه اروپا به ترکیه سفر کرده، دیروز از یک اردوگاه اسکان پناهجویان در منطقه «نزیپ» در نزدیکی مرز سوریه بازدید کرد.

سفر مقامات اروپایی به ترکیه با هدف کسب اطمینان از اجرایی شدن توافق مبادله پناهجو میان آنکارا و بروکسل انجام شده است. بر اساس توافقی که از اوایل ماه جاری اجرایی شد، اروپا با اعطای وام چند میلیارد دلاری و وعده لغو روادید برای شهروندان ترکیه‌ای، دولت رجب طیب اردوغان را متقاعد کرد که شماری از پناهجویان غیرقانونی را با پناهجویان سوری معاوضه کند.

مرکل دو ماه قبل هم همراستا با مواضع مقامات دولت ترکیه، تشکیل منطقه امن داخل خاک سوریه را خواستار شده بود. آن اظهارات با استقبال آنکارا مواجه شد که مدت‌هاست به دنبال ایجاد منطقه پرواز ممنوع و خارج از حاکمیت دمشق در سوریه است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: