تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۰۷:۴۷ کد مطلب 96172

دلیل رای کمتر سندرز نسبت به کلینتون چیست؟

یکی از دو نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا گفت عدم حضور فقرا پای صندوق‌های رأی، دلیل آرای کمتر او در مقایسه با هیلاری کلینتون است. به گزارش مشرق، برنی سندرز یکی از دو نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، روز شنبه گفت طبقه کم‌درآمد در آمریکا میلی به شرکت در انتخابات ندارند. […]

یکی از دو نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا گفت عدم حضور فقرا پای صندوق‌های رأی، دلیل آرای کمتر او در مقایسه با هیلاری کلینتون است.

به گزارش مشرق، برنی سندرز یکی از دو نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، روز شنبه گفت طبقه کم‌درآمد در آمریکا میلی به شرکت در انتخابات ندارند.

وی در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی در پاسخ به سوالی در مورد دلیل کمتر بودن آرای او در مقایسه با هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق و نامزد پیش رو دموکرات‌ها، گفت به این خاطر که «فقرا رأی نمی‌دهند.»

سندرز افزود: «این یک واقعیت است. این حقیقت تلخ جامعه آمریکایی است.»

سناتور ایالت ورمونت که کلینتون را نامزد طبقه حاکم و اشراف آمریکا می‌داند، گفت کارزار انتخاباتی او در جذب آرای جوانان خوب عمل کرده، اما نتوانسته فقرا را متقاعد به رأی دادن کند.

وی گفت که در انتخابات کنگره در سال ۲۰۱۴، ۸۰% از افراد طبقه کم‌درآمد در انتخابات شرکت نکردند.

سندرز ادامه داد: «اگر میزان مشارکت را به میزان قابل توجهی افزایش دهیم و افراد کم درآمد، طبقه کارگر و جوانان در فرآیند سیاسی مشارکت کنند، اگر میزان مشارکت به بیش از ۷۵% برسد، این کشور به شدت تغییر خواهد کرد.»

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا ۱۸ آبان (۸ نوامبر) برگزار می‌شود، اما رقابت مقدماتی برای انتخاب نامزد نهایی دو حزب اصلی از ابتدای سال ۲۰۱۶ آغاز شده است. در حزب دموکرات، سندرز با شکستی که هفته گذشته در نیویورک متحمل شد، عملا شانس پیروزی در رقابت مقدماتی را تا حد زیادی از دست داده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

  1. على :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    حیف شد اى کاش میتونست جلوى کلینتون رو بگیره چون واقعا بهتره

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: