تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۲:۰۲ کد مطلب 96211

دستورجنتی برای برخورد باعوامل خشن جشنواره‌فجر

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به دنبال حواشی به وجود آمده در زمان حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کاخ جشنواره، پردیس چهارسو، ضمن تکذیب هرگونه رفتار خشونت آمیز از سوی محافظان وزیر ،توضیحاتی جهت اطلاع اصحاب فرهنگ وهنر و اهالی رسانه و تنویر افکار عمومی ارایه کرد. […]

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به دنبال حواشی به وجود آمده در زمان حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کاخ جشنواره، پردیس چهارسو، ضمن تکذیب هرگونه رفتار خشونت آمیز از سوی محافظان وزیر ،توضیحاتی جهت اطلاع اصحاب فرهنگ وهنر و اهالی رسانه و تنویر افکار عمومی ارایه کرد.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در توضیحات روابط عمومی این وزارتخانه آمده است:

وزیر فرهنگ در بدو ورود به کاخ جشنواره با تجمع خبرنگاران رسانه برای مصاحبه خبری مواجه می شوند که پاسخ به سوالات را به زمان بعد از بازدید موکول می کنند، پس از بازدید و انجام مصاحبه تلویزیونی، در جمع خبرنگاران حضور می یابند و از آنها می خواهند که سوالات خود را مطرح کنند اما تعدادی از خبرنگاران از پرسش خودداری کرده و برخورد خشن محافظان وزیر را دلیل ناراحتی خود عنوان می کنند.

این روابط عمومی تصریح کرده است: آقای جنتی نیز با شنیدن گلایه خبرنگاران قول رسیدگی و بررسی موضوع را می دهند و در عین حال بیان می کنند؛ اگر محافظان من برخورد تندی داشته اند بنده عذرخواهی می کنم.

به نوشته روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متعاقب این موضوع، بنا بر اعلام روابط عمومی جشنواره و با بررسی های بعمل آمده مشخص شد افرادی از عوامل اجرایی جشنواره سعی در کنترل نظم مراسم را داشته اند که منجر به نگرانی برخی اصحاب رسانه شده است.

در ادامه این توضیح آمده است: باتوجه به قول مساعد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر پیگیری موضوع، انتظار می رفت خبرنگاران با سعه صدر بیشتری با این قضیه برخورد می کردند تا چنین رویداد مهمی دستخوش تب رسانه ای و حاشیه سازی نمی شد.

این روابط عموی می افزاید: علی ایحال بنا بر دستور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیریت جشنواره به عواملی که باعث رنجش همکاران خبرنگار شدند تذکر داده اند و برخورد لازم برای جلوگیری از تکرار این رفتار، صورت گرفته است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: