تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۰۸:۵۴ کد مطلب 96255

دولت در اجرای برجام تخلف کرده/ خوش‌بینی روحانی موجب نقض عهد آمریکا شد

نماینده تهران گفت: ما از قبل می‌دانستیم نمی‌شود به پای‌بندی آمریکا به اجرای تعهداتش امید داشت اما خوش‌بینی آقای روحانی به غربی‌ها موجب شد کار به اینجا برسد.

به گزارش میدان۷۲، اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ، در خصوص مصادره ۲ میلیارد دلار از پول‌های ایران در آمریکا و تأثیر آن بر اجرای برجام، گفت: اولین مسئله این است که در موضوع برجام، تیم مذاکره کننده تخلف کرده است و طبق دستورات مقام معظم رهبری اقدام نکرده‌اند.

وی در تبیین این تخلفات افزود: برای نمونه دولت اجازه نداشت تا زمانی که رآکتور ۲۰ مگاواتی را دریافت نکرده است اقدامی در خصوص رآکتور ۴۰ مگاواتی اراک انجام دهد.

کوثری افزود: ما از قبل می‌دانستیم با توجه به سابقه آمریکایی‌ها، نمی‌شود به پایبندی آن‌ها به اجرای تعهداتشان امید داشت اما خوش‌بینی تیم مذاکره کننده و به خصوص آقای روحانی به غربی‌ها موجب شد کار به اینجا برسد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در وظیفه دولت در شرایط فعلی، اظهار داشت: در ابتدا باید اقدام حقوقی انجام گیرد و اگر نتیجه‌ای در بر نداشت باید با انجام اقدام متقابل و برگرداندن صنعت هسته‌ای به روز اول به آن‌ها بفهمانیم که باید به تعدتاشان پای بند باشند.

منبع : دانشجو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: