تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۰۹:۵۷ کد مطلب 96334

ربیعی در حاشیه کمیته فنی حمایت های اجتماعی ایدز، منحنی ابتلا به ایدز در کشور رو به کاهش است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از روند کاهشی منحنی ابتلا به ایدز در کشور خبر داد و گفت: برنامه‌های آموزشی و پیشگیری این بیماری تاکنون موثر بوده‌اند.

به گزارش میدان۷۲، علی ربیعی شامگاه شنبه در حاشیه نشست کمیته فنی حمایت های اجتماعی ایدز که در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: براساس مطالعات وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی خط کنترل این بیماری رو به افزایش و منحنی ابتلا به ایدز کاهشی است و این امر نشان می دهد برنامه های کنترل در این زمینه موثر بوده است.
ایدز(AIDS) یا سندرم نقص ایمنی اکتسابی(Acquired immune deficiency syndrome)، نوعی بیماری است که در دستگاه ایمنی و توسط ویروس نقص ایمنی(HIV) ایجاد می شود.
وی افزود: یکی دیگر از مطالعات نشان می دهد در کشورهای اروپایی و سایر کشورهایی که جامعه سهلتر به دنبال آموزش و اطلاع رسانی صحیح، ایدز را به عنوان یک بیماری پذیرفته و با آن ساده تر برخورد کرده است، این منحنی روند نزولی دارد.

ربیعی ابراز امیدواری کرد با آگاهی سازی و برخورد صحیح با این بیماری نظیر سایر بیماری ها در کشور، روند کاهش در ایران هم رخ دهد و همگان بدانند این گونه نیست که مجاورت با این بیماران خطرناک باشد، زیرا افراد مبتلا باید در بطن جامعه زندگی کنند و مورد حمایت اجتماعی قرار گیرند تا تعداد مبتلایان به ایدز کاهش بیشتری داشته باشند.

به گفته وی ، موضوع های بهداشت و درمان بخشی از فعالیت کمیته فنی حمایت های اجتماعی ایدز به شمار می رود که وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی با جدیت تمام بر روی آن متمرکز است و بخش دیگر آن حوزه حمایت اجتماعی است که برعهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

منبع : نسیم انلاین

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: