تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۷:۰۲ کد مطلب 96473

عکس/ شرکت نفتی شِل، خودروساز شد

بسیاری بر این باورند که آینده حمل و نقل جهان در اختیار خودروهای برقی یا هیدروژن سوز خواهد بود، اما مشکلات مربوط به باتری ها، تولید پاک انرژی برق و همچنین سختی تولید و ذخیره سازی هیدروژن از جمله مسائلی هستند که تحول از سوخت های فسیلی به برق و هیدروژن را در ابعاد گسترده […]

بسیاری بر این باورند که آینده حمل و نقل جهان در اختیار خودروهای برقی یا هیدروژن سوز خواهد بود، اما مشکلات مربوط به باتری ها، تولید پاک انرژی برق و همچنین سختی تولید و ذخیره سازی هیدروژن از جمله مسائلی هستند که تحول از سوخت های فسیلی به برق و هیدروژن را در ابعاد گسترده مشکل و زمان بر می کند.

به گزارش مشرق، در چنین شرایطی کمپانی های متعدد تولید کننده نفت، شرکت های خودروسازی و مهندسان خلاق نیز پیوسته بر روی روش هایی برای بهبود بازدهی موتورهای درون سوز و تولید خودروهای کار آمد تر کار می کنند و ماحصل چنین تلاش هایی را می توان در خودرو مفهومی کمپانی شل جستجو کرد.

T25 یک خودرو فوق العاده جالب (از دید مهندسی) است که توسط گوردن موری (سر طراح و خالق سوپر اسپرت افسانه ای مکلارن F1) ساخته شده است.

فیبرکربن قابل بازیافت، وزن فوق العاده سبک حدود ۵۵۰ کیلوگرمی، آیرودینامیک خوب با ضریب ۰٫۲۹، قابلیت حمل سه سرنشین و پیشرانه پیشرفته و اقتصادی سه سیلندر، از جمله ویژگی های قابل توجه T25 هستند.

مصرف سوخت این خودرو در سرعت حدود ۷۰ کیلومتر بر ساعت حدود ۲٫۶ لیتر در یکصد کیلومتر است و طبیعتا بسیاری از محدودیت ها ویپیچدگی های ساخت خودروهای برقی و هیبریدی (مانند نیاز به استفاده از باتری های سنگین وزن و گران قیمت) نیز در این خودرو وجود ندارد.

reuters _ digiato

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: