تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۸:۱۲ کد مطلب 96511

آنچه ظرف یک دقیقه در اینترنت رخ می‌دهد +اینفوگرافی

زمان و مکان؛ دو مفهومی که در دنیای اطلاعات و ارتباطات به شدت تغییر کرده و از معنای گذشته خود فاصله گرفته‌اند. در این میان، شاید مفهوم زمان، بیش از هر چیز دیگر، دستخوش تغییر و تحول معنایی شده و این موضوع را می‌توان به خوبی از اینفوگرافی که مؤسسه مشاوره‌ای Excelacom به دست داده […]

زمان و مکان؛ دو مفهومی که در دنیای اطلاعات و ارتباطات به شدت تغییر کرده و از معنای گذشته خود فاصله گرفته‌اند. در این میان، شاید مفهوم زمان، بیش از هر چیز دیگر، دستخوش تغییر و تحول معنایی شده و این موضوع را می‌توان به خوبی از اینفوگرافی که مؤسسه مشاوره‌ای Excelacom به دست داده است درک کرد.

 به گزارش مشرق، اینترنت زمان خاص خودش را دارد و مفوم زمان در اینترنت متفاوت با مفهوم عام آن نزد همه ماست. طی یک دقیقه در مفهوم عام آن شاید نتوان کار زیادی انجام داد، ولی در اینترنت ظرف همین شصت ثانیه، اتفاقاتی رخ می‌دهد که تصور آن در خیال بسیاری از ما نمی‌گنجد. از همین روی است که اینفوگرافی ارائه شده از سوی مؤسسه مشاوره‌ای Excelacom در نوع خود جالب توجه است. اینفوگرافی که نشان می‌دهد، بزرگ‌ترین برندهای امروز دنیای تکنولوژی طی ۶۰ ثانیه در اینترنت چه چیزی به دست می‌آورند. بگذارید نگاهی به برخی از مهم‌ترین نکته‌های این اینفوگرافی داشته باشیم؛
آنچه ظرف یک دقیقه در اینترنت رخ می‌دهد

۵۱ هزار دانلود از فروشگاه نرم افزار اپل:

جای تعجب نیست که تقریبا در هر ثانیه، ۱۰۰۰ دانلود نرم افزار از فروشگاه اپل صورت بگیرد. به سختی می‌توان متوجه این نکته بود اما این یک واقعیت است. با توجه به آنکه فروش آیفون و آیپد در سراسر جهان، یکی از مهم‌ترین منابع درآمدی شرکت اپل است، می‌توان تصور ۱۰۰۰ دانلود اپلیکیشن در ثانیه برای فروشگاه اپل را داشت.
 
۱۵۰ میلیون ارسال ایمیل:

شاید به همین دلیل است که Inbox هیچ یک از کاربران اینترنت هیچ‌گاه خالی نیست. قطعا از میان ۲۵۰ هزار ایمیلی که در هر ثانیه به اطراف و اکناف جهان مخابره و ارسال می‌شود، شما هم سهمی خواهید داشت و تنها بحث بر سر این است که ایمیل مربوط به شما در کدام یک از بیش از ۸۶ هزار ثانیه شبانه روز ارسال خواهد شد.
 
۲.۴ میلیون جستجو در گوگل:

این نکته نیز جای تعجب چندانی ندارد. گوگل اکنون برای سال های متمادی است که نام خود را به عنوان پادشاه موتورهای جستجو ثبت کرده و علیرغم هشدارهای بسیار در مورد استفاده این موتور از اطلاعات کاربران برای تبلیغات سهم گوگل از بازار جستجوی اینترنتی مدام در حال توسعه است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: