تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۹:۴۷ کد مطلب 96573

بازداشت جنجالی مبلغ مخالف در عربستان

بازداشت یک مبلغ سعودی به نام “عبدالعزیز الطریفی” با واکنش گسترده و جنجالی فعالان عربستانی در شبکه های اجتماعی همراه شد.  به گزارش مشرق، نخستین بار خبر بازداشت “عبدالعزیز الطریفی” دیشب در شبکه های اجتماعی منتشر شد. خبر بازداشت الطریفی پس از آن منتشر شد که وی به صورت علنی مخالفت خود را با محدود […]

بازداشت یک مبلغ سعودی به نام “عبدالعزیز الطریفی” با واکنش گسترده و جنجالی فعالان عربستانی در شبکه های اجتماعی همراه شد.

 به گزارش مشرق، نخستین بار خبر بازداشت “عبدالعزیز الطریفی” دیشب در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

خبر بازداشت الطریفی پس از آن منتشر شد که وی به صورت علنی مخالفت خود را با محدود کردن فعالیتهای هیئت موسوم به “امربه معروف و نهی از منکر” اعلام کرد.

اما صبح امروز (یکشنبه) حساب کاربری رسمی الطریفی که از سوی دانشجویانش اداره می‌شود، خبر بازداشت الطریفی را دوباره منتشر کرد، که این امر به منزله تأیید این موضوع بود.

“سلمان العوده” از مبلغان سعودی با بیان اینکه از بازداشت الطریفی اطلاع یافته است، تأکید کرد که وی در سلامت است.

العوده مدعی شد که الطریفی در بازداشت نیست، و فقط او را برای بررسی درخصوص بعضی مسائل به محلی “شایستۀ” وی منتقل کرده‌اند.

الطریفی اخیرا با انتقاد از محدود کردن فعالیتهای هیئت امر به معروف سعودی، این کار را به تعطیلی کشاندن هیئت امربه معروف عنوان کرده بود.

وی همچنین اظهار نظرهای بسیار تندی را در تویتر خود مطرح کرده است.

الطریفی در یکی از تویتهای خود گفته است: “برخی حکام فکر می کنند که کوتاه آمدن از دین خود برای جلب رضایت کفار، از فشارهای آنان می‌کاهد. هراندازه که کوتاه بیایید بیشتر می خواهند ….”

با انتشار خبر بازداشت این مبلغ سعودی، هشتگی تحت همین عنوان از سوی کاربران سعودی جهت درخواست آزادی فوری وی ایجاد شد.

کاربری به نام “العهد الجدید” در تویتر خود نوشت: برای اطلاع شما می‌گویم، شیخ الطریفی با پادشاه، ولیعهد و جانشین او بیعت نکرده است و بازداشت او از چند ماه پیش بینی می شد.

یک کاربر سعودی به نام “عمر بن عبدالعزیز” اظهار داشت: بازداشت الطریفی تحولی خطرناک و نشانه‌ای از تغییرات بزرگ در مرحله آتی است .. نظام درحال پوست انداختن است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: