تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۲۰:۰۱ کد مطلب 96576

نیروهای عراقی منطقه ای در هیت را آزاد کردند

نیروهای مشترک عراق منطقه «النویعمه» از توابع منطقه «البغدادیه» و ورودی “منطقه الدولاب» در شهرستان «هیت» را چند ساعت پس از اعلام آغاز عملیات آزادسازی از دست تروریست ها خارج کردند.  به گزارش مشرق، چند ساعت پس از آغاز عملیات نیروهای مشترک عراق از سه محور، مواضع و استحکامات عناصر داعش از هم پاشید و […]

نیروهای مشترک عراق منطقه «النویعمه» از توابع منطقه «البغدادیه» و ورودی “منطقه الدولاب» در شهرستان «هیت» را چند ساعت پس از اعلام آغاز عملیات آزادسازی از دست تروریست ها خارج کردند.

 به گزارش مشرق، چند ساعت پس از آغاز عملیات نیروهای مشترک عراق از سه محور، مواضع و استحکامات عناصر داعش از هم پاشید و در نتیجه نیروهای عراقی توانستند ورودی منطقه «الدولاب» را در شهرستان هیت آزاد کنند.

در همین حال، منطقه «النویعمه» در منطقه البغدادیه شاهد درگیری های شدید بین نیروهای ارتش عراق با عناصر مسلح گروه داعش بود که در نتیجه آن نیروهای عراقی توانستند بر منطقه تسلط یابند و خسارت های سنگینی به تروریست ها وارد کنند. در این عملیات  شمار زیادی از تروریست ها کشته شدند و تجهیزات نظامی آنها نیز منهدم شد.

کشته شدن ۱۵۰ تروریست درمحور شرقی الانبار

محور شرقی الانبار نیز شاهد درگیری های شدید ارتش با نیروهای امنیت و ارتش عراق بود که در آن نیروهای عراقی توانستند در مناطق «الکرمه»، «البوشجل» و «ناظم التقسیم» نفوذ کنند و خسارت های سنگینی به لحاظ انسانی و تجهیزات به تروریست ها وارد کنند، به گونه ای که دستکم ۱۵۰ تن از آنها کشته شدند.

انهدام ۸ قرارگاه تروریست ها در منطقه البوعیفان

در همین حال، نیروی هوایی عراق نیز با پشتیبانی از نیروهای زمینی ضربات سختی به تجمع های تروریست ها وارد کرد. در این عملیات هشت قرارگاه تروریست ها در منطقه «البوعیفان» در جنوب غربی فلوجه منهدم شد.

عملیات ارتش عراق به محور الانبار محدود نشد بلکه این نیروها توانستند ضربات سختی به تروریست ها در مناطق مختلف بغداد و موصل وارد کنند که در نتیجه آن بیش از ۱۴۰ نفر از آنها کشته و یا زخمی شدند.

از سوی دیگر، نیروهای ارتش عراق توانستند بیش از ۲۰۰ نفر از عراقی ها را که بیشتر آنها کودک و زن بودند در چهار روستای جنوب موصل از دست عناصر گروه تروریستی داعش آزاد کنند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: