تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۲۰:۱۹ کد مطلب 96588

وزیر کشور مصر برای معترضان خط و نشان کشید

همزمان با فراخوان احزاب معارض مصری برای برگزاری تظاهرات فردا دوشنبه در اعتراض به سیاست‌های عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر، وزیر کشور برای معترضان خط و نشان کشید. به گزارش مشرق به نقل از رسانه های خبری مصر، سرلشگر مجدی عبدالغفار با معاونان خود و فرماندهان امنیتی نشستی را برگزار و طی آن اوضاع امنیتی […]

همزمان با فراخوان احزاب معارض مصری برای برگزاری تظاهرات فردا دوشنبه در اعتراض به سیاست‌های عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر، وزیر کشور برای معترضان خط و نشان کشید.

به گزارش مشرق به نقل از رسانه های خبری مصر، سرلشگر مجدی عبدالغفار با معاونان خود و فرماندهان امنیتی نشستی را برگزار و طی آن اوضاع امنیتی و آخرین وضعیت کشور و آمادگی امنیتی برای مقابله با هر گونه تظاهرات را بررسی کرد.

بر اساس این گزارش، عبدالغفار در این نشست تاکید کرد که امنیت و ثبات کشور و سلامت شهروندان آن خط قرمز است و به هیچ کسی اجازه عبور از آن را نمی دهیم و هرگز با کسانی که به دنبال برهم زدن امنیت هستند، مسامحه نخواهیم کرد.

وی افزود که دستگاه های امنیتی در راستای مسئولیت قانونی خود با قاطعیت با هر گونه اقداماتی که مخل امنیت باشد، برخورد خواهند کرد و با قدرت با هر گونه تلاشی برای تعرض به تاسیسات حیاتی و مهم  و یا آسیب رساندن به تاسیسات پلیسی تعامل خواهیم کرد و هرگز در برابر حق شهروندان برای زندگی امن در وطن خود کوتاهی نخواهیم کرد و قانون را در رابطه با همه با قاطعیت اجرا خواهیم کرد.

فردا دوشنبه ۲۵ آوریل مصادف با سالروز آزادسازی سینا از اشغال رژیم صهیونیستی است و به همین مناسبت جنبش های معارض این کشور از جمله جنبش جوانان ۶ آوریل که در برگزاری تظاهرات های سال ۲۰۱۱ و انقلاب ۲۵ ژانویه نیز مشارکت داشتند، مردم را به برگزاری تظاهرات فردا دوشنبه در اعتراض به سیاست های السیسی از جمله امضای توافقنامه جنجالی واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان سعودی دعوت کرده اند.

از سوی دیگر دولت مصر با هدف جلب رضایت مردم فردا دوشنبه را تعطیل رسمی با حقوق کامل برای تمام کارگران در مصر اعلام کرد.

وزارت نیروی انسانی مصر با صدور بیانیه ای رسمی اعلام کرد: فردا دوشنبه ۲۵ آوریل به مناسبت عید آزادسازی سینا برای تمام کارگران تعطیل اجباری با حقوق و مزایای کامل است.

البته اعلام تعطیلی فردا در حالی در مصر جنجال برانگیز شده است، که شماری از فعالان سیاسی برای همین روز یعنی فردا ۲۵ آوریل تظاهرات اعتراض آمیزی را ترتیب داده اند، تظاهرات اعتراضی فردا به دلیل موافقت رسمی دولت مصر با واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر واقع در دریایی سرخ به آب های کشور پادشاهی عربستان سعودی صورت می‌گیرد.

فردا همچنین سالگرد امضای معاهده ننگین کمپ دیوید میان انورسادات رئیس جمهوری وقت مصر و مقامات رژیم صهیونیستی در تفریحگاه آمریکایی به همین نام یعنی کمپ دیوید در آمریکاست، در چنین روزی مصر رسما و به صورت علنی با رژیم صهیونیستی معاهده سازش و دوستی برقرار کرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: