تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۲۱:۲۷ کد مطلب 96624

«اوباما» روابط ترکیه و اروپا را رو به جلو توصیف کرد

رئیس جمهوری آمریکا ضمن ستایش از تفاهم انجام شده میان ترکیه و اروپا، از اقدامات صدر اعظم آلمان در زمینه سامان دادن پناهندگان تقدیر کرد. به گزارش مشرق به نقل از حریت، رئیس جمهوری آمریکا با تقدیر از تفاهم اخیر میان ترکیه و اروپا در زمینه پذیرش پناهندگان، این قرارداد را قدمی رو به جلو […]

رئیس جمهوری آمریکا ضمن ستایش از تفاهم انجام شده میان ترکیه و اروپا، از اقدامات صدر اعظم آلمان در زمینه سامان دادن پناهندگان تقدیر کرد.

به گزارش مشرق به نقل از حریت، رئیس جمهوری آمریکا با تقدیر از تفاهم اخیر میان ترکیه و اروپا در زمینه پذیرش پناهندگان، این قرارداد را قدمی رو به جلو در جهت سامان دادن پناهندگان خواند.

«اوباما» در اظهارات خود که در روزنامه ژرمن دیلی به چاپ رسید، همچنین بر اهمیت تقسیم فشار ناشی از سیل پناهندگان تاکید کرد و گفت که آمریکا در سال جاری، تعداد ۱۰ هزار پناه جو را خواهد پذیرفت.

وی با اشاره به توافق انجام شده میان ترکیه و اروپا افزود: همزمان با اجرایی شدن این قرارداد، مساله رفتار صحیح با پناهجویان و لزوم رعایت حقوق بشر بسیار مهم است.

رئیس جمهور آمریکا همچنین با تقدیر از عملکرد «مرکل» در ساماندهی پناهجویان گفت: من معتقدم که رویکرد صدراعظم «مرکل» نسبت به مساله بحران پناهجویان دلیرانه بوده است. وی (معنای) رهبری واقعی سیاسی و اخلاقی را ثابت کرد.

«اوباما» افزود: ما نمی توانیم درهای خود را رو به هم نوعان خود، آن هم در شرایطی که تا این حد گرفتار هستند ببندیم.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: