تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۷:۲۶ کد مطلب 96634

لغو تحریم‌ها اصلی‌ترین محور نشست وین بود

نماینده دائم روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که موضوع لغو تحریم‌ها اصلی‌ترین محور بحث در نشست کمیسیون مشترک ایران و ۱+۵ در وین بوده است.

به گزارش میدان۷۲، ورونکوف که در نخستین نشست کمیسیون مشترک ایران و ۱+۵ پس از اجرای برجام در وین شرکت داشت، امروز (شنبه) به خبرگزاری روسیا سگودنیا گفت: موضوع لغو تحریم‌ها اصلی‌ترین محور بحث نشست بود که بررسی شد.

وی درباره این نشست که دیروز جمعه برگزار شد، اظهار کرد: مذاکرات فشرده در باره این موضوع جریان دارد و نشانه های حاکی از پیشرفت نیز دیده می شود که با توجه به پیچیده بودن، این روند مدتی طول خواهد کشید.

مقام روس در پایان تاکید کرد: اجرای برجام به خوبی و با سرعت در حال پیشرفت است و اقدام های کنونی هم در فضای مناسبی پیش می رود و همه شرکت کنندگان خواهان ادامه راه هستند.

وزارت خارجه روسیه نیز جمعه شب اعلام کرد: شرکت کنندگان در نخستین نشست مذاکرات ایران و ۱+۵ پس از آغاز اجرای برجام، تاکید کردند که روند اجرای توافق مطابق برنامه تعیین شده ادامه دارد و در حال انتقال به مرحله پایدار است.

براساس گزارش های انتشار یافته در نشست وین، گروه های کاری ایران و ۱+۵ برنامه ادامه اجرای برجام را تنظیم کردند.

نخستین کمیسیون مشترک ایران و ۱+۵ پس از اجرای برجام برای بررسی روند اجرای توافق جامع، لغو تحریم ها و موانع پیش رو به ریاست سید عباس عراقچی و هلگا اشمید در هتل کوبورگ وین تشکیل شد.

عراقچی پس از پایان نشست کمیسیون مشترک ایران و ۱+۵ در وین به خبرنگاران گفت: یکی از موارد مطرح تشکیل گروه کاری رفع تحریم ها بود و قرار شد کمیسیون مشترک یک گروه کاری جداگانه داشته باشد و هر جا ایران احساس کند تحریم ها برداشته نشده یا حرکت رو به جلو و مناسبی ندارد در گروه کاری بررسی شود.

وی اضافه کرد: گروه کاری هم توصیه های خود را برای حل و فصل موضوع خواهد داشت و در صورت لزوم در کمیسیون مشترک به بحث گذاشته می شود. سومین کمیسیون مشترک ایران و ۱+۵ و اولین کمیسیون مشترک بعد از اجرایی شدن برجام، بیش از ۴ ساعت به طول انجامید.

 

 

منبع : تسنیم .

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: