تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۲۳:۱۲ کد مطلب 96699

منطقه زخیخه در غرب الانبار عراق آزاد شد

نیروهای عراقی روز یکشنبه ضمن آزادسازی منطقه «زخیخه» در غرب استان الانبار را از عناصر گروهک تروریستی داعش پاکسازی کردند. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری الشرق الاوسط (ا.ش.ا)، نیروهای مشترک عراقی امروز از سه محور با حمایت جنگنده های عراقی عملیات آزاد سازی منطقه دولاب، زخیخه و راه ارتباطی میان منطقه البغدادی و […]

نیروهای عراقی روز یکشنبه ضمن آزادسازی منطقه «زخیخه» در غرب استان الانبار را از عناصر گروهک تروریستی داعش پاکسازی کردند.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری الشرق الاوسط (ا.ش.ا)، نیروهای مشترک عراقی امروز از سه محور با حمایت جنگنده های عراقی عملیات آزاد سازی منطقه دولاب، زخیخه و راه ارتباطی میان منطقه البغدادی و شهرستان هیت در استان الانبار را آغاز کردند.

در این عملیات نیروهای عراقی ۸ تروریست داعشی را از جمله «عزام کاسب عامری» امیر داعش در منطقه دولاب را به هلاکت رساندند.

همچنین در حمله توپخانه ای نیروهای عراقی به مواضع گروهک تروریستی داعش در جنوب موصل شماری از تروریست ها به هلاکت رسیدند.

در همین حال حیدر العبادی نخست وزیر عراق امروز به فرماندهی ستاد مشترک نیروهای عراقی دستور داد تا برای کنترل اوضاع در شمال عراق تصمیم هایی اتخاذ نماید.

شب گذشته (شنبه شب) در درگیری های مسلحانه ای که میان پیشمرگان کرد و نیروهای الحشدالشعبی در منطقه طوزخورماتور در شمال شرق استان صلاح الدین عراق آغاز شد، ۸ نفر از نیروهای طرفین کشته شدند.

از سوی دیگر عناصر گروهک تروریستی داعش ۶ نفر از اهالی منطقه شرقاط واقع در شمال استان صلاح الدین عراق را به اتهام جاسوسی برای نیروهای نظامب عراق زنده دفن کردند.

بخش هایی عراق از اوایل سال ۹۳ به اشغال گروهک تروریستی داعش در آمده است و این جریان سلفی با حمایت برخی کشورهای منطقه دست به جنایت های بزرگی در عراق و سوریه زده است.

به عقیده بسیاری از کارشناسان حمایت از دولت مرکزی عراق تنها راه مبارزه با گروه های تروریستی در عراق است.

نیروهای عراقی نیز در ماه های گذشته مناطقی در شمال و غرب عراق را از عناصر گروهک تروریستی داعش پاکسازی کردند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: