تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۰۰:۲۳ کد مطلب 96753

جنگ نفتی روسیه با عربستان و آمریکا

مجتهد تحلیل گر معروف عرب که در شبکه های اجتماعی به افشاگری درباره آل سعود می پردازد، از افزایش تولید نفت توسط روسیه به عنوان جنگ نفتی مسکو علیه عربستان و آمریکا یاد کرد. به گزارش مشرق، مجتعد در تازه ترین پست خود در توییترنوشت: روسیه با رساندن میزان تولید نفت خود به یازده میلیون […]

مجتهد تحلیل گر معروف عرب که در شبکه های اجتماعی به افشاگری درباره آل سعود می پردازد، از افزایش تولید نفت توسط روسیه به عنوان جنگ نفتی مسکو علیه عربستان و آمریکا یاد کرد.

به گزارش مشرق، مجتعد در تازه ترین پست خود در توییترنوشت: روسیه با رساندن میزان تولید نفت خود به یازده میلیون بشکه در روز و توافق با چین برای خارج کردن دلار از معامله های نفتی ، همزمان آمریکا و عربستان را به چالش کشید.  

چند روز پس ازشکست نشست فریز نفتی، روسیه اعلام کرد که‌آماده افزایش تولید خود به ارقامی‌بی‌سابقه است.

” الکساندر نواک “، وزیر انرژی روسیه در حاشیه یک کنفرانس بین المللی انرژی درمسکو به خبرنگاران گفت: «آنها (سعودی‌ها) توانایی افزایش قابل توجه تولید را دارند؛ اما ما هم این توانایی را داریم.»

وی افزود: روسیه «از نظر تئوریک» قادر به افزایش تولید خود از حدود ۱۱ میلیون بشکه فعلی به ۱۲ یا حتی ۱۳ میلیون بشکه در روز است.

تولید نفت روسیه در طی یک دهه گذشته بارها به نحوی غیرمنتظره افزایش یافته و از ۶ میلیون بشکه به حدود ۱۱ میلیون بشکه در روز رسیده است.

یادآور می شود درجریان نشست کشورهای تولید کننده نفت در قطر که اواخر فروردین ماه برگزار شد، پافشاری عربستان بر پیوستن ایران به توافق وعدم افزایش تولید نفت این کشور در کنار رد این درخواست از سوی ایران باعث شد تا این نشست بدون نتیجه به پایان برسد.

عربستان اعلام کرده بود تنها در صورتی بر سر عدم افزایش صادرات نفت خود توافق خواهد کرد که ایران نیز به این توافق بپیوندد.

در کنار این اظهارات مقام های سعودی طرف ایرانی نیز اعلام کرد تا پیش از رسیدن سطح صادرات نفت ایران به زمان پیش از تحریم‌ها از پیوستن به این توافق خودداری خواند کرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: