تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۰۱:۱۴ کد مطلب 96768

عمان: پایان جنگ در یمن آغاز شده است

وزیرامورخارجه عمان روز یکشنبه با ابراز خشنودی از گفت و گوهای صلح یمن در کویت تاکید کرد که پایان جنگ در یمن آغاز شده است. به گزارش مشرق به نقل از شبکه خبری فرانس ۲۴، یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان در گفت و گو با این شبکه افزود: برگزاری گفت و گوهای یمنی […]

وزیرامورخارجه عمان روز یکشنبه با ابراز خشنودی از گفت و گوهای صلح یمن در کویت تاکید کرد که پایان جنگ در یمن آغاز شده است.

به گزارش مشرق به نقل از شبکه خبری فرانس ۲۴، یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان در گفت و گو با این شبکه افزود: برگزاری گفت و گوهای یمنی – یمنی که قرار بود دوشنبه هفته گذشته آغاز شود تنها به دلیل برخی مسائل اداری از جمله اولویت بندی محورهای گفت و گوها به تعویق افتاد.

نشست مشورتی هیات ملی یمن شامل نمایندگان جنبش انصارالله و علی عبدالله صالح رئیس جمهوری سابق یمن با هیات ریاض (دولت مستعفی منصور هادی)، پنجشنبه هفته گذشته با نظارت اسماعیل ولد الشیخ احمد نماینده ویژه سازمان ملل در کویت آغاز شد.

گفت وگوها بر سه محور برقراری آتش بس، پایه ریزی قوانین گفت وگوها و تشکیل کمیته ها متمرکز است.

برخی کارشناسان معتقدند هزینه های سنگین جنگ در یمن و فشار افکارعمومی و نهادهای بین المللی عربستان و متحدانش را به پای میز گفت و گوها در یمن کشانده است.
جنگ یمن تاکنون هزاران کشته برجای گذاشته است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: