تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۰۳:۰۱ کد مطلب 96781

اتهامِ خیانت‌ برای‌ اعتراض‌ به‌ فروش‌ جزایر مصری

معترضان به فروش جزیره های مصری به عربستان، به “تروریسم” و “خیانت” متهم می شوند. به گزارش مشرق، دادستانی شرق قاهره، روز یکشنبه، ۱۱ شهروند مصری را به اتهام دعوتِ مردم به تظاهرات در سالروز آزادی سینا، بازداشت کرد. بر پایه این گزارش، این افراد که قرار است چهار روز تا پایان بازجویی در بازداشت […]

معترضان به فروش جزیره های مصری به عربستان، به “تروریسم” و “خیانت” متهم می شوند.

به گزارش مشرق، دادستانی شرق قاهره، روز یکشنبه، ۱۱ شهروند مصری را به اتهام دعوتِ مردم به تظاهرات در سالروز آزادی سینا، بازداشت کرد.

بر پایه این گزارش، این افراد که قرار است چهار روز تا پایان بازجویی در بازداشت باشند، به دعوت از مردم برای شرکت در تظاهرات روز ۲۵ آوریل و اعتراض به وگذاری دو جزیرۀ تیران و صنافیر به عربستان، متهم شده اند.

به نوشتۀ “بوابه الاهرام”، “محمد اباظه” رئیس دادستانی، این افراد را به دعوت به براندازی نظام و توسل به خشونت برای جلوگیری از عملِ رئیس جمهور به وظایفش متهم و اقدامات آنان را به ضرر صلح اجتماعی در کشور ارزیابی کرد.

عبدالفتاح سیسی رئیس جمهوری مصر، در سفرِ ملک سلمان پادشاه عربستان، مالکیت دو جزیرۀ مصریِ صنافیر و تیران را به او واگذار کرد و این اقدام، خشم مردم مصر را برانگیخت و موجی از اعتراض ها را سبب شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: