تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۰۵:۵۰ کد مطلب 96831

اعضای اتحادیه اروپایی به دنبال «ایالات متحده اروپا»

روزنامه انگلیسی اکسپرس از طرح ۴ کشور بزرگ اروپایی برای همگرایی بیشتر در این قاره و تشکیل ایالات متحده اروپا خبر داد. به گزارش مشرق، روزنامه انگلیسی اکسپرس از طرح اعضای اتحادیه اروپا برای تشکیل ایالات متحده اروپایی خبر داد. این گزارش افزود: کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا و لوکزامبورگ در یک چالش مستقیم در برابر […]

روزنامه انگلیسی اکسپرس از طرح ۴ کشور بزرگ اروپایی برای همگرایی بیشتر در این قاره و تشکیل ایالات متحده اروپا خبر داد.

به گزارش مشرق، روزنامه انگلیسی اکسپرس از طرح اعضای اتحادیه اروپا برای تشکیل ایالات متحده اروپایی خبر داد.

این گزارش افزود: کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا و لوکزامبورگ در یک چالش مستقیم در برابر بریتانیا سپتامبر سال گذشته یک سندی را در رم امضا کردند که براساس آن خواستار تشکیل یک اتحادیه ایالتی شده اند.

براساس این طرح، اتحادیه ایالتی اروپایی دیگر نه تنها در زمینه سیستم اقتصادی متمرکز، بازار مشترک و مسائل بودجه ای بلکه در زمینه های فرهنگی و اجتماعی، سیاستهای دفاعی، امنیتی و خارجی نیز یکپارچه عمل خواهند کرد. 

براساس این توافق، طرج ارتقای همگرایی اتحادیه اروپا در نشست ماه مه در لوکزامبورگ به میان کشیده خواهد شد درست یک ماه قبل از برگزاری همه پرسی جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا..

اکسپرس مینویسد که این طرح یک ضربه به نخست وزیر حامی اتحادیه اروپا در انگلیس است که تلاش میکند به رای دهندگان بریتانیایی بگوید که انگلیس هرگز بخشی از یک ایالان متحده اروپا نخواهد بود.

در توافق این ۴ کشور اروپایی آمده است که ما باید انگیزه های جدیدی برای همگرایی در اتحادیه اروپا ایجاد کنیم. ما معتقدیم که به اروپای بیشتری، نه کمتر، برای مقابله با چالشهایی که با آن مواجه هستیم نیاز است.

در این توافق امده است که اتحادیه اروپا نباید فقط به همگرایی در زمینه اقتصاد، مسائل بودجه و بازار مشترک خلاصه شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: