تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۱۴:۱۶ کد مطلب 96976

اشتغال مهم‌ترین معضل اقتصادکشور

یک کارشناس اقتصادی گفت: بحث اشتغال و لشگر بیکاران مهم‌ترین مشکل فعلی اقتصادی ایران است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، هادی حق‌شناس کارشناس اقتصادی در خصوص مهم‌ترین مشکل اقتصاد ایران اظهار داشت: بحث اشتغال و لشگر بیکاران مهم‌ترین مشکل فعلی اقتصاد ایران است که با توجه به نرخ رشد جمعیت فعال و رسیدن به نرخ اشتغال […]

یک کارشناس اقتصادی گفت: بحث اشتغال و لشگر بیکاران مهم‌ترین مشکل فعلی اقتصادی ایران است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، هادی حق‌شناس کارشناس اقتصادی در خصوص مهم‌ترین مشکل اقتصاد ایران اظهار داشت: بحث اشتغال و لشگر بیکاران مهم‌ترین مشکل فعلی اقتصاد ایران است که با توجه به نرخ رشد جمعیت فعال و رسیدن به نرخ اشتغال تک رقمی بایستی سالانه بیش از یک میلیون شغل در یک برنامه پنج ساله در کشور ایجاد شود.

وی با اشاره به اشتغال پایداردر کشور گفت: دولت برای توسعه و اشتغال پایدار باید بنگاه‌های اقتصادی نیمه فعال و راکد شهرک‌های صنعتی را که با ظرفیت کمتر از ۵۰ درصد کار می‌کنند راه‌اندازی کند زیرا ایجاد بنگاه‌های جدید زمان و هزینه زیادی نیاز دارد در حالی که با اعطای جزئی سرمایه در گردش، بنگاه‌‌ها می‌توانند به تولید خود ادامه دهند.

حق‌شناس تصریح کرد: دولت باید از مزیت‌های بالقوه کشور همچون گردشگری، پتروشیمی، حمل و نقل و ترانزیت کالا که دارای مزیت نسبی در جهان است استفاده کند زیرا تبدیل ظرفیت بالقوه به بالفعل موجب توسعه اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری خواهد شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: