تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۱۶:۰۲ کد مطلب 97084

رویای استقلال و پرسپولیس به حقیقت می‌پیوند؟

درحالی که سه بازی تا پایان مسابقات پانزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر زمان باقی مانده است، سرخابی‌ها برای نخستین بار در آستانه کسب سهمیه لیگ قهرمانان از طریق لیگ برتر به صورت همزمان هستند. به گزارش مشرق، درحالی که سه بازی تا پایان مسابقات پانزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر زمان باقی مانده است، سه تیم […]

درحالی که سه بازی تا پایان مسابقات پانزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر زمان باقی مانده است، سرخابی‌ها برای نخستین بار در آستانه کسب سهمیه لیگ قهرمانان از طریق لیگ برتر به صورت همزمان هستند.

به گزارش مشرق، درحالی که سه بازی تا پایان مسابقات پانزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر زمان باقی مانده است، سه تیم پرسپولیس، استقلال و استقلال خوزستان به ترتیب با ۵۱، ۴۸ و ۴۸ امتیاز در رده‌های اول تا سوم قرار دارند. با توجه به شکست تیم‌های تراکتورسازی و نفت تهران در روز گذشته این دو تیم با ۴۲ امتیاز در تعقیب سه تیم بالای جدول هستند ولی با توجه به فاصله امتیاز ایجاد شده این دو تیم شانس بسیار اندکی برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان دارند.

نکته‌ جالب این است که در این پانزده دوره برگزار شده مسابقات لیگ برتر برای نخستین بار است که تیم‌های استقلال و پرسپولیس در این دوره این شانس را دارند که به صورت همزمان موفق به کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا از لیگ برتر شوند.

پرسپولیس برای آسیایی شدن احتیاج به یک امتیاز دارد و استقلال نیز با کسب ۴ امتیاز سهمیه آسیایی خود را قطعی خواهد کرد. صعود دو تیم اول و پرطرفدار پایتخت به لیگ قهرمانان آسیا در این دوره از مسابقات لیگ برتر نوید این را می‌دهد که لیگ امسال پویایی بالایی داشته و این دو تیم توانستند با ایستادن در رده‌های اول و دوم جدول بر زیبایی این مسابقات بیفزایند.

در این دوره از مسابقات تیم‌های اول و دوم و قهرمان جام حذفی به صورت مستقیم راهی لیگ قهرمانان می‌شود و تیم سوم لیگ برتر راهی پلی‌آف لیگ قهرمانان خواهد شد.

تیم‌های برتر اداوار مختلف لیگ برتر:

۱۳۸۰-۸۱: ۱-پرسپولیس، ۲- استقلال تهران، ۳- فولادخوزستان

۱۳۸۱-۸۲:  ۱- سپاهان اصفهان، ۲- پاس تهران، ۳- پرسپولیس

۱۳۸۲-۸۳: ۱- پاس تهران، ۲- استقلال تهران، ۳- فولادخوزستان

۱۳۸۳-۸۴: ۱- فولادخوزستان، ۲- ذوب آهن اصفهان، ۳- استقلال تهران

۱۳۸۴-۸۵: ۱- استقلال تهران، ۲- پاس تهران، ۳- سایپا

۱۳۸۵-۸۶: ۱- سایپا کرج، ۲- استقلال اهواز، ۳- پرسپولیس

۱۳۸۶-۸۷: ۱- پرسپولیس تهران، ۲- سپاهان اصفهان، ۳- صباباتری

۱۳۸۷-۸۸: ۱-  استقلال تهران، ۲- ذوب آهن اصفهان، ۳- مس کرمان

۱۳۸۸-۸۹: ۱- سپاهان اصفهان، ۲- ذوب آهن اصفهان، ۳- استقلال

۱۳۸۹-۹۰: ۱-سپاهان اصفهان، ۲- استقلال، ۳- ذوب‌آهن

۱۳۹۰-۹۱: ۱- سپاهان اصفهان، ۲- تراکتورسازی تبریز، ۳- استقلال

۱۳۹۱-۹۲: ۱-استقلال، ۲- تراکتورسازی تبریز، ۳- سپاهان

۱۳۹۲-۹۳: ۱- فولاد، ۲- پرسپولیس، ۳- نفت تهران

۱۳۹۳-۹۴: ۱- سپاهان، ۲- تراکتورسازی تبریز۳- نفت تهران

۱۳۹۴-۹۵: ….

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: