تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۱۱:۴۲ کد مطلب 97089

پیروز مجتهدزاده: حمایت من از برجام اشتباه بزرگی بود

سؤال من این است که در این برجام آیا دارایی‌های بلوکه شده ما به ما برگشت و آزاد شد؟ آیا تحریم‌ها به معنای واقعی و آزادی فعالیت‌های بانک‌های ایرانی از بین رفت؟ به گزارش میدان ۷۲  به نقل از راه دانا، پیروز مجتهدزاده کارشناس مسائل سیاست خارجی  با بیان اینکه باید امروز بابت اتفاقات رخ […]

سؤال من این است که در این برجام آیا دارایی‌های بلوکه شده ما به ما برگشت و آزاد شد؟ آیا تحریم‌ها به معنای واقعی و آزادی فعالیت‌های بانک‌های ایرانی از بین رفت؟

به گزارش میدان ۷۲  به نقل از راه دانا، پیروز مجتهدزاده کارشناس مسائل سیاست خارجی  با بیان اینکه باید امروز بابت اتفاقات رخ داده و بدعهدی‌های امریکا به آقایان ظریف و روحانی تبریک گفت، اظهار داشت: برجام جز قهرمان بازی‌های این آقایان حاصلی برای کشور و مملکت نداشت.

این کارشناس سیاست خارجی در ادامه خاطر نشان کرد: آقایان براساس تساهل و تسامح همه حیثیت، منافع و دارایی ما را به باد دادند.

مجتهدزاده در ادامه تصریح کرد: اگر ما یک وزارت خارجه فعال، دانا و هوشیار داشتیم به دولت ایالات متحده امریکا تفهیم می‌کردیم که دستگاه‌های امنیتی خودتان مسئولیت اعمال تروریستی را که امروز بابت آن اموال ایران را غارت می‌کنید، به عربستان و اتباع وابسته به آن نسبت داده‌اند، پس چگونه است که ایران در این زمینه متهم شناخته می‌شود و اموال ملت ایران به غارت می‌رود. دستگاه‌های امنیتی امریکایی اعلام کردند که حتی یک نفر شیعه و ایرانی در عملیات‌های تروریستی علیه امریکا شرکت نداشته‌اند، اما حالا با شعبده‌بازی‌هایی که امریکا و آل‌سعود راه انداخته‌اند، تاوان این مسائل را از ما گرفته و ایران در این ماجرا متهم می‌شود.

این در حالی است که دستگاه دیپلماسی ما نیز نمی‌تواند جلوی این تجاوزهای بی‌حد و اندازه را بگیرد. اما صدافسوس که آقایان در وزارت خارجه فقط به دنبال قهرمان‌بازی‌های خودشان هستند. در چنین شرایطی یک عده انسان هم کنار گود نشسته‌اند و می‌گویند باید مجسمه ظریف را بسازیم.

این کارشناس مسائل بین‌المللی در بخش پایانی اظهارات خود عنوان کرد: سؤال من این است که در این برجام آیا دارایی‌های بلوکه شده ما به ما برگشت و آزاد شد؟ آیا تحریم‌ها به معنای واقعی و آزادی فعالیت‌های بانک‌های ایرانی از بین رفت؟ من خودم جزو افرادی بودم که زحمت کشیدم و از جان خود مایه گذاشتم تا از اصل مذاکرات دفاع کنم و آبروی خود را به خاطر دفاع از برجام به خطر انداختم اما حالا من همان انسان هستم و می‌گویم که همه آن دفاعیات و همه آن حمایت‌های من بیهوده بوده، چراکه الان حاصل کار را می‌بینم که جز یک مشت نمایش‌های عوام‌فریبانه، چیزی به دست نیامده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: