تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۱۶:۲۳ کد مطلب 97109

پشت پرده زندانی شدن رضا ضراب در آمریکا چیست؟

رضا ضراب، تاجر ایرانی الاصل ترک که در آمریکا بازداشت شده، از مکانی به مکان دیگر منتقل می شود. وی چندین بار بین زندان های مختلف فدرال آمریکا از میامی گرفته تا نیویورک جابجا شده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، این جابجایی رضا ضراب احتمالا تاثیر روانی بسیار شدیدی روی وی […]

رضا ضراب، تاجر ایرانی الاصل ترک که در آمریکا بازداشت شده، از مکانی به مکان دیگر منتقل می شود. وی چندین بار بین زندان های مختلف فدرال آمریکا از میامی گرفته تا نیویورک جابجا شده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، این جابجایی رضا ضراب احتمالا تاثیر روانی بسیار شدیدی روی وی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری حریت دیلی نیوز، دفتر دادستانی نیویورک در اصلاحیه کیفرخواستی که ما گذشته صادر کرد، ترکیه را به عنوان بخشی از صحنه جرم مطرح نکرد. در اولین کیفرخواست تسلیم شده به دادگاه در ۱۵ دسامبر ۲۰۱۵، اعلام شده بود که شبکه ضراب در ترکیه مستقر بوده است. در این کیفرخواست علنا گفته شده بود که جرائم مربوطه خارج از خاک آمریکا ارتکاب یافته است.

اما در سندی که پرونده ضراب بر اساس آن پیگری خواهد شد و توسط پریت بهارارا، دادستان نیویورک ثبت شده، محل های ارکتاب جرم اضافه شده است. ایالت نیویورک و در صلاحیت بهارارا و این دادگاه قرار دارند. اما این سوال مطرح است که چرا آنها در نخستین کیفرخواست صادره نیویورک را از قلم انداخته اند؟ من نظری در این باره ندارم. اما اطمینان دارم که ضراب و وکلایش از این وضعیت استفاده خواهند کرد و به این بازداشت اعتراض خواهند نمود. دفتر دادستانی حداکثر تلاش خود را به کار خواهد بست تا ضراب به این دلیل آزاد نشود.

آنها می خواهند در این پرونده برنده شوند. آنها می خواهند ضراب محکوم شود و به همین دلیل در حال جمع آوری اطلاعات لازم هستند. آنها تلاش می کنند دامنه تحقیقات را گسترش دهند و ارتباطی بین ضراب و برخی درز اطلاعات خاص در آن سوی مرزها بیابند.

سوال این است که چرا آنها تا این حد تلاش دارند ضراب محکوم شود؟ اولا اینکه امضای بهارارا پای این کیفرخواست است و وی فردی است که تحمل شکست را ندارد. ثانیا، ضراب یک مهره بسیار ارزشمند است که آمریکا نمی خواهد آن را از دست بدهد. پس از آنکه ضراب محکوم شد، وی یک فرد بسیار مهم برای مبادله با ایران خواهد بود و وی می تواند موجب آزاد شدن آمریکایی های زندانی در ایران شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: