تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۱۶:۲۴ کد مطلب 97112

سردار آزمون در آستانه ثبت یک رکورد در روسیه +جدول

سردار آزمون در حالی در دیدار با زنیت سن پرزبورگ موفق شد پانزدهمین گل خود در فوتبال روسیه را به ثمر برساند که ۲ سال و ۱۹ روز قبل هم دروازه این تیم سرشناس را باز کرده بود. گروه ورزشی مشرق – سردار آزمون با هنرنمایی برابر زنیت سن پترزبورگ، پانزدهمین گل خود در فوتبال […]

سردار آزمون در حالی در دیدار با زنیت سن پرزبورگ موفق شد پانزدهمین گل خود در فوتبال روسیه را به ثمر برساند که ۲ سال و ۱۹ روز قبل هم دروازه این تیم سرشناس را باز کرده بود.

سردار آزمون در آستانه ثبت یک رکورد در روسیه +جدولگروه ورزشی مشرق سردار آزمون با هنرنمایی برابر زنیت سن پترزبورگ، پانزدهمین گل خود در فوتبال روسیه را به ثمر رساند. جوان اول تیم ملی ایران در دقیقه ۵۹ دیدار برابر تیم رده چهارمی زنیت در پیروزی ۳-۰ تیمش سهیم بود. سردار قدر پاس ارسالی از سوی موسلتسف را دانست و با فراری خوب و ضربه ای تماشایی دروازه گلر ملی پوش حریف یوری لودیگین را برای بار دوم باز کرد و تعداد گلهای روسی اش را به عدد ۱۵ برساند. (فیلم این گل زیبا را اینجا ببینید)

این در شرایطی است که سردار یکشنبه ۱۷ فروردین ماه سال ۱۳۹۳ هم موفق شده بود در روز شکست ۲-۶ کازان برابر زنیت دروازه این تیم را باز کند. به هر شکل، روستوف با این برد ۵۱ امتیازی شد و با یک امتیاز اختلاف نسبت به زسکا در صدر جدول جای گرفت.

* هر ۱۹۰ دقیقه یک گل
سردار آزمون مهاجم ۱۹ ساله ایرانی در سه فصل اخیر برای دو تیم روبین کازان و روستوف در لیگ برتر روسیه، جام حذفی، مرحله پلی آف و البته لیگ اروپا ۲۸۵۵ دقیقه به میدان رفته است تا به طور متوسط هر ۱۹۰ دقیقه (تقریبا دو بازی) یک گل به ثمر برساند.

سردار ایرانی یک بار با پیراهن روبین کازان در فرصت ۴۳ دقیقه ای برابر مولده نروژ در لیگ اروپا دروازه این تیم را (پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۲) باز کرد.

مهاجم ملی پوش ایرانی ۲ گل هم در جام حذفی و مرحله پلی آف لیگ برتر روسیه برای کازان و روستوف زد. آزمون در جام حذفی فصل ۱۵-۲۰۱۴ با ۷۳ دقیقه حضور با پیراهن کازان برابر تیم سرشناس اسپارتاک مسکو یکی از دو گل کازان را وارد دروازه حریف کرد.

سردار سپس در مرحله پلی آف برای روستوف در حال سقوط به میدان رفت تا شریک پیروزی ۴-۱ برابر توسونو باشد. آن هم با گلی که در دقیقه ۸۸ به عنوان یک تعویض طلایی به ثمر رساند.

آزمون طی سه فصل اخیر در لیگ برتر روسیه هم ۱۲ گل زد. جالب اینکه توازن زدن ۴ گل در هر فصل در کارنامه این ایرانی خوش تکنیک و باهوش “فعلا” و در فاصله ۵ هفته مانده به پایان رقابت‌های فصل جاری، حفظ شده است.

به هر تقدیر روستوف صدرنشین یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه در خانه سارانک ته جدولی به میدان می رود و شاید این فرصتی باشد برای سردار ایرانی تا طلسم زدن ۴ گل لیگ برتری در هر فصل فوتبال روسیه را بشکند.

جدول گلهای سردار آزمون در فوتبال روسیه

فصل

تعداد گل

لیگ برتر

جام حذفی

لیگ اروپا

پلی آف

مجموع دقایق بازی

نکته ویژه

۲۰۱۳-۱۴

۵

۴

۱

۸۳۷

در لیگ اروپا به مولده نروژ گل زد

۲۰۱۴-۱۵

۶

۴

۱

۱

۱۰۶۶

در جام حذفی برای کازان گل زد در پلی آف برای روستوف

۲۰۱۵-۱۶

۴

۴

۹۵۲

دروازه زسکا،سارانک،کراسنودار و زنیت را باز کرد

مجموع

۱۵

۱۲

۱

۱

۱

۲۸۵۵

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: