تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۱۲:۳۶ کد مطلب 97146

بیانیه بیش از 130 نفر از دانشجویان شریف در باب لزوم حفظ اخلاق رسانه ای؛

رسانه ها بنای رعایت عدالت در مورد احمدی نژاد را ندارند!

اظهارنظرهای سیاسیون اگر از هوچی‌گری‌ها و شارلاتانیسم مطبوعاتی اصحاب رسانه در امان بماند، در فضایی آزاد، آرام و عادلانه، به کشف حقیقت و تصمیم گیری درست مردم کمک می کند. اما اگر اصحاب رسانه بگذارند، که گویا در مورد رئیس جمهور سابق، آقای دکتر احمدی نژاد، بنای این کار را ندارند.

به گزارش میدان ۷۲، بیش از ۱۳۰ نفر از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در بیانیه ای ضمن انتقاد از هوچی گری های رسانه ای علیه دولت سابق، خواستار رعایت عدل و انصاف در این زمینه شدند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی
به پاسداری از حقیقت، عدالت و آزادی
اصحاب رسانه! سردبیران نشریات و خبرگزاری‎ها! سیاست‎مداران سخنور!

حرکت رو به جلوی انقلاب اسلامی مردم عزیز ایران، جدای از نیاز به تلاش مجاهدانه تمام مردم، نیازمند به رعایت مواردی چند توسط همه، خصوصا سیاسیون و اصحاب رسانه می باشد. حفظ اخلاق رسانه ای و عدالت در ارائه تحلیل و گزارش از جریان ها و افراد، یکی از این موارد است. چرا که در غیر این صورت، تشویش فضای سیاسی و مخلوط شدن اخبار درست و غلط، جلو انتخاب صحیح مردم را خواهدگرفت.
چندی است که در فضای سیاسی اجتماعی کشور، شاهد اظهارنظرها و تبیین‎هایی از شخصیت‎های بزرگ سیاسی هستیم و فارغ از هم نظری یا اختلاف نظر با ایشان، این اتفاقی نیک است که به شدت از آن استقبال می‌کنیم.
اظهارنظرهای سیاسیون اگر از هوچی‌گری‌ها و شارلاتانیسم مطبوعاتی اصحاب رسانه در امان بماند، در فضایی آزاد، آرام و عادلانه، به کشف حقیقت و تصمیم گیری درست مردم کمک می کند. اما اگر اصحاب رسانه بگذارند، که گویا در مورد رئیس جمهور سابق، آقای دکتر احمدی نژاد، بنای این کار را ندارند.
خطاب ما مخصوصا به شما اصحاب رسانه و تصمیم گیران رسانه ای است! اصحاب رسانه ای اصولگرایان و اصلاح طلبان، خصوصا جریان رسانه ای کارگزاران.
شما که باید پرچم داران تحلیل های رسانه ای و امانت داران اطلاع رسانی باشید، اگر بخواهید مسیر تخریب و تمسخر و ارائه اخبار غلط از افراد را ادامه دهید، نه تنها به مطلوب خود دست نمی یابید، بلکه علاوه بر تنزل اعتبار کاری خود، هم اخلاق مداری خود را زیر سوال برده¬اید و هم شخصیتی ضعیف که اعتقادی به اخلاق و آزادی ندارد از خود به نمایش گذاشته اید.
به راستی اگر دولت تدبیر و امید، هم اقتصاد را درمان می کند و هم فرهنگ و سیاست و علم را به ساحل نجات می رساند، به جای تخریب و توهین به سایرین، واقعیت ها را برای مردم بازگو کنید. مگر این که خودتان نیز امیدی به عمل جدی از طرف دولت نداشته و ترور رسانه ای بدیل های موجود در کشور را تنها راه نجات دولت یازدهم بدانید. باور کنید و باور کنیم مردم عادل تر از آن هستند که کاریکاتورها و توهین ها، باعث شود که حرف متهم را نشنوند و به آنچه توهین کنندگان دوست دارند تمکین کنند. 
سابقه مردم عزیز ایران نشان داده که در قبال تهمت زدن به افراد، هیچ گاه تهمت زننده را محترم نداشته اند و صحنه های مهم انقلاب را، بر خلاف میل آنان رقم زده اند. و ما بر خود فرض می دانیم در دفاع از عدالت و اخلاق عقب ننشینیم.
امید که دیگر شاهد تخریب هیچ شخصی توسط هیچ جریان و رسانه ای نباشیم؛ چرا که ما فرزندان انقلابی هستیم که مداد عالمان روشنگرش از خون شهدای جان بر کَفَش، افضل است.

  1. بهمن :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    دانشجویان محترم . با تشکر از همه شما دراین سه سال فقط رسانه ها وبعضی سایتها این دولت را نگه داشته . هر چه میخواهند بگویند . شخص بنده و همینطور بسیاری از مردم اقای احمدی نژاد را دوست داریم چه رئیس جمهور باشد ویا نباشد .همین برای یک نفر کافیست .چه نیازی به این قدرت طلبی ها دارد .

  2. علي عمار :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    حاج محمود احمدی نژاد من کوچیکت هستم کارت درسته

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: