تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۱۷:۳۱ کد مطلب 97170

اشتری: فلسفه وجودی ناجا، خدمت به مردم است

به گزارش مشرق، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در نوزدهمین گردهمایی سراسری معاونان اجتماعی استان‌ها و پلیس‌های تخصصی ناجا ضمن تبریک اعیاد ماه رجب و شعبان از دست اندرکاران برگزاری این همایش به ویژه سردار «منتظرالمهدی» تشکر کرد. وی نقش معاونت اجتماعی را در پیشبرد اهداف ناجا موثر دانست و گفت: در […]

به گزارش مشرق، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در نوزدهمین گردهمایی سراسری معاونان اجتماعی استان‌ها و پلیس‌های تخصصی ناجا ضمن تبریک اعیاد ماه رجب و شعبان از دست اندرکاران برگزاری این همایش به ویژه سردار «منتظرالمهدی» تشکر کرد.
 
وی نقش معاونت اجتماعی را در پیشبرد اهداف ناجا موثر دانست و گفت: در سال‌های گذشته توسط این معاونت اقدامات خوبی صورت گرفته و بنده از زحمات یک ساله همکاران تشکر می‌کنم.
 
معرفی سخنگو، رویکرد مثبت ناجا در سال گذشته
 
فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه معرفی سخنگوی برای ناجا یکی از رویکردهای مثبت سازمان در سال گذشته بوده است، گفت: انتخاب و معرفی سخنگو اثرات مثبت بسیاری در جامعه داشته است.
 
اشتری بابیان اینکه در همه مأموریت‌های نیروی انتظامی جنبه اجتماعی آن حائز اهمیت است تأکید کرد: رویکرد نیروی انتظامی “اجتماعی محور” است و این رویکرد در تمام برنامه‌ها و مأموریت‌های ناجا لحاظ می‌شود.
 
محوریت اجتماعی ناجا، مسئولیتی سنگین و افتخاری بزرگ برای پلیس
 
وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی یکی از دستگاه‌هایی محسوب می‌شود که ارتباط بسیار نزدیک و مستمری با مردم دارد، خاطر نشان کرد: اجتماعی محور بودن برای ناجا هم یک مسئولیت سنگین و هم افتخاری بزرگ است.
 
عالی ترین مقام انتظامی کشور عنوان کرد: اجرای مأموریت‌ها نیاز به برنامه ریزی مستمر و ابتکار عمل دارد.
 
نقش کلیدی معاونت اجتماعی در انتقال تلاش‌های کارکنان به جامعه
 
فرمانده ناجا، وظیفه ذاتی نیروی انتظامی را استقرار نظم، امنیت و ارتقاء آن دانست و گفت: مجموعه‌ای که می‌تواند عملکرد و تلاش‌های کارکنان ناجا را به خوبی به جامعه منتقل کند، معاونت اجتماعی است.
 
وی تأکید کرد: مسئولیت بزرگی بر عهده نیروی انتظامی است و وظیفه انعکاس این مسئولیت خطیر با عملکرد و تلاش معاونت اجتماعی امکان پذیر خواهد بود.
 
اشتری با بیان اینکه یکی از رویکردهای معاونت اجتماعی، “اطلاع رسانی” است، عنوان کرد: ارتباط با مردم، دانشگاه‌ها، علماء، متخصصان، مساجد، نهادها و … از این معاونت صورت می‌گیرد و باید در راستای پیشبرد اهداف با دقت و مطالعه حرکت کرد.
 
نقش تاثیرگذار معاونت اجتماعی در ایام نوروز
 
وی با اشاره به اقدامات ناجا در ایام نوروز گفت: معاونت اجتماعی در این ایام و در راستای اطلاع رسانی به مردم یکی از حوزه‌های فعال و کارآمد بود و نقش موثری در پیشبرد برنامه‌های نوروزی ناجا داشت.
 
فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه افکارسنجی و نظرسنجی از مردم نیز یکی از رویکردهای معاونت اجتماعی است مطرح کرد: استفاده از نظرات و پیشنهادات مردم در تدوین سیاست‌های ناجا بسیار کارآمد است.
 
اشتری، شناخت ناجا از جامعه را ضروری دانست و گفت: افزایش این شناخت توسط معاونت اجتماعی امکان پذیر است.
 
وی با تاکید بر در نظر گرفتن اخلاقیات در راستای تأمین و ارتقاء امنیت پایدار گفت: بحمدالله اکثر طرح‌ها و برنامه‌های ناجا با برنامه ریزی، مطالعه دقیق و لحاظ شدن جنبه‌های اجتماعی، اخلاقی و روانی اجرا می شود.
 
ماموریت‌های پلیس بر مدار قانون است
 
اشتری تأکید کرد: نیروی انتظامی تمام مأموریت‌های خود را براساس قانون پیش می‌برد و طرح‌های در حال انجام نیز قانونی است.
 
وی با بیان اینکه نیروی انتظامی مجری قانون و رابط قوه قضائیه است، گفت: بحمدالله در تمام دوره‌ها، مأموریت‌ها بر مدار قانون بوده است.
 
اشتری با بیان اینکه یکی از وظایف معاونت اجتماعی تبیین مأموریت‌های نیروی انتظامی برای افکار عمومی، رسانه‌های جمعی و… است، از مردم به عنوان سرمایه و پشتوانه ناجا نام برد و گفت: بالاترین اعتبار ناجا، اعتمادی است که مردم به این نیرو دارند.
 
عالی ترین مقام انتظامی کشور عنوان کرد: باید این سرمایه بزرگ را حفظ و ارتقاء دهیم و این مهم توسط معاونت اجتماعی امکان پذیر است.
 
فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه ناجا “انسان محور” در داخل سازمان و “اجتماعی محور” در برون سازمان است، افزود: ناجا یک سازمان انسان محور است یعنی بیش از آنکه به تجهیزات تکیه داشته باشیم به نیروی انسانی تکیه داریم و کارکنان و مأموران ما درپیشبرد اهداف نقش کلیدی دارند.
 
نظرسنجی‌ها حکایت از علاقه بالای مردم به ناجا دارد
 
وی در ادامه با اشاره به نظرسنجی صورت گرفته توسط برخی دستگاه‌های مسئول در خصوص عملکرد سازمان‌ها، عنوان کرد : براساس این نظرسنجی، میزان علاقه مردم به ناجا در سطح بالاست و نیروی انتظامی در این نظرسنجی در میان رتبه‌های برتر از دیدگاه مردمی قرار دارد.
 
وی ادامه داد: برنامه‌های ناجا در دو محور ایجابی و سلبی پیش می‌رود و خدمات اجتماعی ناجا در سال‌های گذشته رو به افزایش بوده است که این رویکرد اجتماعی اثرات مثبتی نیز داشته است.
 
فلسفه وجودی ناجا، خدمت به مردم است
 
اشتری با بیان اینکه تمام اقدامات ناجا در راستای صیانت از جان، مال و ناموس مردم است، افزود: افتخار ما این است که خدمتگزار مردم باشیم؛ ناجا از مردم جدا شدنی نیست و فلسفه وجودی این سازمان خدمت به مردم است و سند این ادعا شهدا و جانبازانی هستند که به پیشگاه خداوند و در راستای امنیت کشور تقدیم شده است.
 
وی با اشاره به رشادت‌های کارکنان، گفت: کارکنان ما در راستای ارتقاء امنیت تا پای جان پیش می‌روند، تقدیم ۱۳ هزار شهید و ۲۰ هزار جانباز برای نظم و امنیت سند افتخار ناجا ست.
 
فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با قدردانی از تعامل رسانه‌ها، خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها و رسانه ملی با ناجا، افزود: بخشی از برنامه‌های ناجا با کمک رسانه‌های جمعی ممکن است و رسانه‌ها می‌توانند با انعکاس اخبار و اطلاع رسانی به موقع در پیشبرد سیاست‌های ناجا موثر باشند .
 
وی عنوان کرد: افتخار ماست که بر مبنای احکام الهی و دین فعالیت می‌کنیم و براساس پیروی از تدابیر و منویات مقام معظم رهبری،اقتدار توأم با عدالت و رأفت رویکرد ما است.
 
اشتری مطرح کرد: اقتدار ناجا برای هنجارشکنان و رأفت و عدالت برای مردم است.
 
عالی ترین مقام انتظامی کشور خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران بهترین مدافع حقوق بشر و حقوق شهروندی است و رویکرد ناجا نیز دفاع از حقوق شهروندان است.
در خدمت به مردم از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم
 
وی تأکید کرد: قدردان مردم هستیم و برای خدمتگزاری به شهروندان از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهیم کرد.
 
وی در ادامه اقدامات پیشگیرانه و پیشدستانه را برای کاهش جرایم موثر دانست و افزود: ” پیشگیری اجتماعی ” یکی از شعارها و اهداف ما است و این مهم با آموزش ” و ” فرهنگ سازی” محقق می‌شود.
 
اشتری تأکید کرد: ایده آل و هدف ما رسیدن به جامعه‌ای امن، آرام که وقوع جرایم در آن در کمترین حد ممکن باشد.
 
وی عنوان کرد: پیشبرد رویکرد “پیشگیرانه ” ناجا توسط معاونت اجتماعی امکان پذیر است و در این راستا استفاده از ظرفیت خانواده، مراکز آموزشی و دانشگاهی و … مهم است.
 
وی در ادامه با اشاره به اهمیت هفته نیروی انتظامی و انعکاس عملکرد و خدمات ناجا به مردم گفت: تولیدات و برنامه‌های ناجا به ویژه در بخش تولید فیلم و سریال باید در راستای آموزش، اعتمادسازی و ارتقاء احساس امنیت باشد.
 
اشتری در پایان با تقدیر از عملکرد مثبت معاونت اجتماعی گفت: امیدوارم امسال نیز چون سنوات گذشته به دستاوردهای مثبتی برسیم.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: