تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۱۳:۲۹ کد مطلب 97187

مرعشی: هاشمی نامزد ریاست خبرگان نمی‌شود/ منتخب خبرگان: “آیت‌الله جنتی” از برترین کاندیداها برای ریاست مجلس خبرگان است

مجلس خبرگان رهبری/* سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در حالی از عدم کاندیداتوری هاشمی برای ریاست مجلس خبرگان خبر داد که آیت الله اراکی”منتخب خبرگان” آیت الله جنتی را از برترین گزینه برای این جایگاه معرفی کرد.

به گزارش میدان۷۲، حسین مرعشی ، بر اینکه چه افرادی از شانس لازم برای تصدی ریاست مجلس خبرگان رهبری برخوردارند تصریح کرد: این مساله داخلی خبرگان است. من فردی روحانی نیستم که در این باره اظهار نظر کنم.

رئیس دفتر هاشمی در زمان ریاست جمهوی وی، افزود: اگر از بیرون دخالتی نشود و همه چیز روند طبیعی خود را داشته باشند می توان گفت خبرگان پنجم مجلسی معتدل است.

نماینده مجالس دوره پنجم و ششم شورای اسلامی تصریح کرد: انتخابات اخیر خبرگان پیام های روشنی داشت که خبرگان باید بپذیرد که آقای هاشمی محبوبترین عضو آن است و دو میلیون و ۳۰۰ هزار رای دارد. البته این به این معنی نیست که ایشان رئیس مجلس خبرگان شود اما رئیس آینده خبرگان باید از کشمکش های سیاسی فارغ باشد.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: تا جایی که من خبر دارم آقای هاشمی دنبال ریاست مجلس خبرگان نیست.

وی بدون اشاره به نام کسی گفت: در میان اعضای فعلی خبرگان افرادی هستند که بتوان بر ریاست آنها اجماع کرد.

همچنین آیت‌الله محسن اراکی منتخب اول مردم استان مرکزی در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به گزینه‌های ریاست مجلس خبرگان از جمله آیت‌الله جنتی، گفت: عده‌ای خواستار ریاست ایشان هستند که باید ببینیم در آینده چه می‌شود.

این استاد عالی دروس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، شخصیت آیت‌الله جنتی را شخصیتی شایسته دانست و تصریح کرد: آیت‌الله جنتی یکی از برترین شخصیت‌هایی است که برای این موقعیت کاندیداست.

وی تاکید کرد که بدنه مجلس خبرگان هر فردی را انتخاب کند، قطعاً اصلح خواهد بود.

منبع :  انتخاب

  1. بهمن :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    بهتر خوشحال شدم .حالا به شما چه مربوط در کار شوهر خواهرت دخالت نکن.

  2. ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    به لهجه دکتر سلام …….چی میگی دکتر چشم بسته غیب میگی خونه کدخدا یه طرف دیگه ست

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: