تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۲۰:۵۹ کد مطلب 97299

آلمان در تلاش برای ساخت پایگاه هوایی در ترکیه

یک نشریه آلمانی نوشت که مقامات این کشور در حال رایزنی برای ساخت پایگاه هوایی دائم در ترکیه هستند. به گزارش مشرق، آلمان در حال مذاکره با ترکیه است تا یک پایگاه هوایی دائم در این کشور بسازد تا به این وسیله بتواند با گروه تروریستی داعش بجنگد. نشریه آلمانی «اشپیگل» با اعلام این خبر […]

یک نشریه آلمانی نوشت که مقامات این کشور در حال رایزنی برای ساخت پایگاه هوایی دائم در ترکیه هستند.

به گزارش مشرق، آلمان در حال مذاکره با ترکیه است تا یک پایگاه هوایی دائم در این کشور بسازد تا به این وسیله بتواند با گروه تروریستی داعش بجنگد.

نشریه آلمانی «اشپیگل» با اعلام این خبر نوشت که ارتش آلمان قصد دارد تا ۶۵ میلیون یورو برای ساخت این پایگاه هوایی هزینه کند تا فرودگاه و امکانات رفاهی برای سربازان آلمانی ساخته شود. گزارش‌ها حاکی از این است که برلین مدت زمان طولانی است که با آنکارا رایزنی می‌کند تا نظامیان خود را در خاک ترکیه مستقر کند.

بنابر برنامه آلمان، این کشور ۱۰ میلیون یورو برای هزینه در این پایگاه هوایی اختصاص داده است تا جنگنده‌های تورنادو سوخت‌گیری شوند. وزارت دفاع آلمان هم ۱۵ میلیون دیگری  برای ساختن پادگانی به منظور استقرار ۴۰۰ سرباز هزینه خواهد کرد علاوه بر این ۴٫۵ میلیون یورو هم برای مسایل رفاهی در نظر گرفته شده است.

ارتش آلمان هم‌اکنون در ترکیه حضور دارد اما حضور ارتش به صورت موقت و در قالب نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: