تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۲۲:۲۰ کد مطلب 97314

قرضاوی: مصری‌ها علیه السیسی به پا خیزند

رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان نیز مردم مصر را به شرکت در تظاهرات امروز دوشنبه علیه عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور این کشور دعوت کرد. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری آناتولی، شیخ یوسف القرضاوی در اظهاراتی گفت که عبدالفتاح السیسی نماینده قدرت های خارجی است و باید گفت کسی که در حال حاضر بر […]

رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان نیز مردم مصر را به شرکت در تظاهرات امروز دوشنبه علیه عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور این کشور دعوت کرد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری آناتولی، شیخ یوسف القرضاوی در اظهاراتی گفت که عبدالفتاح السیسی نماینده قدرت های خارجی است و باید گفت کسی که در حال حاضر بر کشور ما حکومت می کند، غرب است و ما ارتش داریمی که متعلق به ما نیست بلکه غرب این ارتش را هر طور که می خواهد هدایت می کند.

قرضاوی تصریح کرد: ملت ها اگر به پا خیزند هیچ کس نمی تواند در برابر آنها بایستد اما مشکل در شک و تردیدهاست و اراده جدی وجود ندارد.

قرار است عصر امروز دوشنبه تظاهرات هایی در مخالفت با ترسیم مرزهای دریایی مصر و عربستان و واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به طرف سعودی برگزار شود و در همین راستا نیروهای امنیتی مصر در مرکز قاهره به حالت آماده باش درآمده اند.

امروز دوشنبه ۲۵ آوریل مصادف با سی و چهارمین سالروز آزادسازی سیناست در حالیکه جنبش های معارض این کشور از جمله جنبش جوانان ۶ آوریل که در برگزاری تظاهرات های سال ۲۰۱۱ و انقلاب ۲۵ ژانویه نیز مشارکت داشتند، مردم را به برگزاری تظاهرات امروز دوشنبه در اعتراض به سیاست های السیسی از جمله امضای توافقنامه جنجالی واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان سعودی دعوت کرده اند.

از سوی دیگر دولت مصر با هدف جلب رضایت مردم امروز دوشنبه را تعطیل رسمی با حقوق کامل برای تمام کارگران در مصر اعلام کرد.

وزارت نیروی انسانی مصر با صدور بیانیه ای رسمی اعلام کرد: روز دوشنبه ۲۵ آوریل به مناسبت عید آزادسازی سینا برای تمام کارگران تعطیل اجباری با حقوق و مزایای کامل است.

مصری ها در تاریخ ۲۵ آوریل سال ۱۹۸۲ موفق شدند صحرای سینا را از اشغال رژیم صهیونیستی آزاد کنند و بخشی از این منطقه به نام طابا باقی مانده بود که این منطقه نیز در سال ۱۹۸۸ آزاد شد.

رژیم صهیونیستی صحرای سینا را در سال ۱۹۶۷ به اشغال خود درآورده بود که پس از آن مصری ها از طریق جنگ که معروف ترین آن جنگ اکتبر سال ۱۹۷۳ است و پس از آن نیز اجرای مذاکرات صلح در سال ۱۹۷۸ که به امضای توافق صلح بین رژیم صهیونیستی و مصر موسوم به کمپ دیوید منتهی شد، توانستند سینا را از این رژیم پس بگیرند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: