تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۲۲:۳۴ کد مطلب 97320

توییت ضد اردوغانی کار دست خبرنگار هلندی داد

پلیس ترکیه خبرنگارهلندی- ترکیه ای را به اتهام توییت علیه اردوغان بازداشت کرد. به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری المنار، ابرو عمر که اصالتا ترک تبار است، شامگاه یکشنبه درمنزلش در منطقه ساحلی کوشی آداسی واقع درغرب ترکیه بازداشت شد.وی به دلیل نوشتن مطالب ضد رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه، در صفحه […]

پلیس ترکیه خبرنگارهلندی- ترکیه ای را به اتهام توییت علیه اردوغان بازداشت کرد.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری المنار، ابرو عمر که اصالتا ترک تبار است، شامگاه یکشنبه درمنزلش در منطقه ساحلی کوشی آداسی واقع درغرب ترکیه بازداشت شد.
وی به دلیل نوشتن مطالب ضد رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه، در صفحه شخصی خود در توییتر بازداشت شد.

این خبرنگار هلندی ـ ترکیه ای پیش از حضور در دادستانی نوشت: من آزاد نیستم، ما برای انجام آزمایشات پزشکی به بیمارستان می رویم.
ابروعمر، چندی پیش مقاله انتقاد آمیز و تندی علیه اردوغان در روزنامه مترو درباره ارسال ایمیل کنسولگری ترکیه در روتردام در غرب هلند نوشته بود.

در این ایمیل که جنجال زیادی به پا کرد، از ترک ها خواسته شده بود تا مطالبی را که در شبکه های اجتماعی ضد رئیس جمهوری ترکیه نوشته می شود، گزارش دهند اما کنسولگری ترکیه پس از آن اعلام کرد که سوء تفاهم پیش آمده است.
 
گفتنی است از زمان انتخاب اردوغان به عنوان رئیس جمهوری ترکیه در اگوست ۲۰۱۴ ، شکایت از افراد به اتهام توهین به اردوغان افزایش یافته است. حدود ۲۰۰۰شکایت علیه هنرمندان، خبرنگاران و شهروندان عادی در ترکیه تنظیم شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: