تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۷ - ۰۲:۱۳ کد مطلب 97419

پنتاگون: کماندوهای آمریکایی در سوریه به خطوط مقدم نمی‌روند

سخنگوی پنتاگون می‌گوید همه ۲۵۰ نظامی آمریکایی که بناست به سوریه بروند «کماندو» نیستند و جزئیات مأموریت نظامی این افراد برای حفظ امنیت خود آنها «محرمانه» است. به گزارش مشرق، «پیتر کوک» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا امشب به سوالات خبرنگاران در خصوص وظایف و شرایط ۲۵۰ کماندوی آمریکایی که بناست به سوریه اعزام شوند، با […]

سخنگوی پنتاگون می‌گوید همه ۲۵۰ نظامی آمریکایی که بناست به سوریه بروند «کماندو» نیستند و جزئیات مأموریت نظامی این افراد برای حفظ امنیت خود آنها «محرمانه» است.

به گزارش مشرق، «پیتر کوک» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا امشب به سوالات خبرنگاران در خصوص وظایف و شرایط ۲۵۰ کماندوی آمریکایی که بناست به سوریه اعزام شوند، با خبرنگاران سخن گفت.

کوک گفت گه این نیروها «در خطوط مقدم و نبرد رویاروی با تروریست‌ها حضور نخواهند داشت ولی مسلح خواهند بود و در صورت نیاز از خود دفاع خواهند کرد.»

خبر حضور این ۲۵۰ کماندو را البته امروز «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا که در آلمان به سر می‌برد با رسانه‌ها در میان گذاشته بود؛ منتقدان آمریکایی اصرار دارند که این اعزام‌های تدریجی سربازان آمریکایی در قالب نیروهای ویژه، با قول‌های اولیه اوباما مبنی بر وارد نشدن سربازان آمریکایی در میادین نبرد عراق و سوریه در تناقض است.

سخنگوی پنتاگون گفته‌های امروز اوباما را اصلاح هم کرد و گفت که همه این ۲۵۰ نفر، نیروی ویژه نخواهند بود و برخی از آنها امدادگر و برخی نیز متخصص آماد و پشتیبانی خواهند بود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: