تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۷ - ۰۲:۲۹ کد مطلب 97422

اظهارات جنجالی وزیر اندونزیایی علیه زنان

اظهارات وزیر اندونزیایی دربارۀ زنان، جنجال گسترده ای را در میان فعالان حقوق زنان در این کشور به راه انداخت. به گزارش مشرق، لقمان حکیم سیف الدین در کنفرانس مطبوعاتی در اظهاراتی جنجالی گفت که مردان به دلیل احساس گناه ناشی از نبودن در خانه و دور بودن از خانواده تلاش می کنند که این […]

اظهارات وزیر اندونزیایی دربارۀ زنان، جنجال گسترده ای را در میان فعالان حقوق زنان در این کشور به راه انداخت.

به گزارش مشرق، لقمان حکیم سیف الدین در کنفرانس مطبوعاتی در اظهاراتی جنجالی گفت که مردان به دلیل احساس گناه ناشی از نبودن در خانه و دور بودن از خانواده تلاش می کنند که این خلأ را با تقدیم هدایای گران قیمت به همسران خود جبران کنند.

وی خاطرنشان کرد که مردان به دلیل آن که نمی توانند از عهدۀ هزینۀ این هدایا برآیند؛ به فعالیت های غیرقانونی و شبهه برانگیز می پردازند که آیندۀ شغلی آنها را نابود می کند، از این رو زنان باید از بروز این مشکل با طلب نکردن هدایای گران قیمت از همسرانشان جلوگیری کنند.

به گزارش نشریۀ “جاکارتا گلوب” سیف الدین که عضو حزب تحول متحد است، خاطرنشان کرد، علت فساد در اغلب مواقع، انتظارات بیش از حد خانواده ها از مردان است و فشارهای مادی زندگی مدرن باعث می شود نمایندگان پارلمان و مسؤولین به سوی قبول رشوه و فساد مالی سوق داده شوند.

فساد اقتصادی مقامات دولتی در اندونزی گسترش یافته است، “سوریادارما علی” وزیر امور دینی سابق که وی نیز عضو حزب تحول متحد است سال ۲۰۱۴ در پی تحقیق و تفحص و محکوم شدن به برداشت پول از صندوق دولتی حج به ۶ سال زندان محکوم شد.

بازپرسان کمیته مبارزه با فساد معتقدند که سوریادارما در پی تلاش برای انتخاب برخی از اعضای خانواده اش در صندوق حج مرتکب فساد مالی شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: