تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۷ - ۰۸:۳۷ کد مطلب 97494

روسیه اتهام کمک به طالبان علیه دولت افغانستان را رد کرد

آمریکا روسیه را متهم کرده است علاوه بر اوکراین موجب ایجاد بحران در افغانستان شده است.  به گزارش مشرق به نقل از رویترز، نماینده روسیه در افغانستان روز دوشنبه در بیانیه ای رسمی اعلام کرد کشورش هیچ کمکی به طالبان برای تضعیف دولت مرکزی نمی کند. «الکساندر مانتیتسکی» نماینده روسیه در کشور افغانستان گفت: در […]

آمریکا روسیه را متهم کرده است علاوه بر اوکراین موجب ایجاد بحران در افغانستان شده است.

 به گزارش مشرق به نقل از رویترز، نماینده روسیه در افغانستان روز دوشنبه در بیانیه ای رسمی اعلام کرد کشورش هیچ کمکی به طالبان برای تضعیف دولت مرکزی نمی کند.

«الکساندر مانتیتسکی» نماینده روسیه در کشور افغانستان گفت: در ماه فوریه کشورش ۱۰ هزار قبضه سلاح کلاشینکف و میلیون ها مهمات به دولت مرکزی افغانستان کمک کرده است.

وی در کنفرانسی خبری در حضور خبرنگاران در شهر کابل گفت: ما به طالبان کمک نکرده و نخواهیم کرد. سیاست دولت روسیه تحکیم دولت مرکزی و حفظ امنیت در منطقه است.

وی افزود: هدف اصلی روسیه برای کمک به دولت مرکزی مبارزه با داعش در افغانستان است که بارها از سوی ولادیمیر پوتین تاکید شده است. آمریکا روسیه را متهم کرده است علاوه بر اوکراین موجب ایجاد بحران در افغانستان شده است.

مانتیتسکی اعلام کرد سیاست دولت روسیه در افغانستان حمایت از دولت مرکزی و مبارزه با گروههای مخالف آن از جمله داعش و طالبان است.

قرار است «معصوم استانکزی» وزیر دفاع افغانستان هفته جاری برای انعقاد قرارداد خرید دو دستگاه بالگرد نظامی به مسکو سفر کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: