تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۷ - ۱۰:۵۲ کد مطلب 97519

تکه‌ای از بدنش را در غرب به یادگار گذاشت

هنگامی که شهید حاجی بابا و همراهانش با جیپ بر روی جاده سرپل ذهاب به سمتِ ازگِله می‌رفتند نیروهای عراقی جیپ را با گلوله توپ مورد هدف قرار دادند که ماشین آتش گرفت و وی، پشندی و شهید بیابانی در ۲۲ اردیبهشت ۱۳۶۱ به شهادت رسیدند. به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، روستای تپه […]

هنگامی که شهید حاجی بابا و همراهانش با جیپ بر روی جاده سرپل ذهاب به سمتِ ازگِله می‌رفتند نیروهای عراقی جیپ را با گلوله توپ مورد هدف قرار دادند که ماشین آتش گرفت و وی، پشندی و شهید بیابانی در ۲۲ اردیبهشت ۱۳۶۱ به شهادت رسیدند.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، روستای تپه عظیمیه در ۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر سرپل ذهاب و ۳ کیلومتری غرب سراب گرم و در کنار روستای مشکنار و در مسیر پادگان ابوذر قرار دارد. در روستا و در کنار جاده اصلی مزاری با نرده‌های سبز رنگ قرار دارد که مزار دومین فرمانده عملیات سپاه غرب، شهید محسن حاجی بابا است که اکنون به محلی برای تجدید پیمان با شهدای کرمانشاه تبدیل شده است.

هنگامی که شهید حاجی بابا و همراهانش با جیپ بر روی جاده سرپل ذهاب به سمتِ ازگِله می‌رفتند از آنجایی که ارتفاعات بَمو که مشرف به جاده بود دست نیروهای عراقی بوده، جیپ را با گلوله توپ مورد هدف قرار می‌دهند که آتش می‌گیرد و وی و همراهانش شهید پشندی و شهید احمد بیابانی در ۲۲ اردیبهشت ۱۳۶۱ به شهادت می‌رسند.

تکه‌ای از بدنش را در غرب به یادگار گذاشت

وقتی می خواستند پیکر سوخته وی را که از روی انگشترش شناسایی شده بود، به عقب بفرستند؛ قسمتی از پیکر مطهرش در ماشین باقی می ماند که موقع انتقال ماشین آن را پیدا کرده و در روستای تپه عظیمیه به خاک می سپارند. با اینکه پیکر وی در قطعه ۲۶ بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شده است اما وی به شهیدی لقب گرفته است که دو مزار دارد.
شهید احمد بیابانی که از بامرام‌های شهرری بود و بدنش پر از خالکوبی بود از خدا می‌خواست طوری شهید شود که حتی روی سنگ غسالخانه خالکوبی‌های بدنش معلوم نباشد و آن شد که دعایش مستجاب شد و پیکرش سوخت و تکه تکه شد.

 

تکه‌ای از بدنش را در غرب به یادگار گذاشت

قبر شهید حاجی بابا در بهشت زهرا

تکه‌ای از بدنش را در غرب به یادگار گذاشت

قبر شهید حاجی بابا که بخشی از بدن وی در اینجا دفن شد در سرپل ذهاب

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: