تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۷ - ۰۸:۴۶ کد مطلب 97543

حمایت دولت آمریکا از تصمیم دیوان عالی برای دست اندازی به اموال ایران

جان کربی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که دولت آمریکا از تصمیم دیوان عالی این کشور در خصوص توقیف اموال ایران و دست اندازی به این اموال به نفع بستگان تعدادی از تفنگداران آمریکایی حمایت می کند.

به گزارش میدان۷۲،  کربی روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری در پاسخ به سوالی در مورد «واکنش وزارت امور خارجه آمریکا به تهدید وزیر امور خارجه ایران برای کشاندن آمریکا به دادگاه بین المللی در ارتباط با حکم هفته گذشته دیوان عالی آمریکا…’، گفت: وزیر امور خارجه (ایران) می تواند از جانب خود و دولتش درباره نیات خودشان صحبت کند اما حرف من همان است که هفته گذشته گفتم؛ اینکه ما با خانواده های قربانیان تروریست ها… همدردی می کنیم.
وی بار دیگر بدون ارائه هیچ گونه دلیل و مدرکی ایران را به حمایت از تروریسم متهم و ادعا کرد: تصمیم دیوان عالی آمریکا با بیانیه های خود ما زمانی که این قانون در سال ۲۰۱۲ تصویب شد همخوانی دارد و ما از تصمیم دیوان عالی حمایت می کنیم. ایرانی ها می توانند درباره اقداماتی که انجام خواهند داد صحبت کنند اما ما بر سر موضع خودمان در ارتباط با درد و رنج گذشته خانواده های آمریکایی در نتیجه تروریسم مورد حمایت تهران در گذشته، می ایستیم.
شاکیان این به اصطلاح پرونده قضایی برای مصادره بخشی از اموال مسدود شده ایران، گروهی از بستگان تفنگداران آمریکایی هستند که در سال ۱۹۸۳ در انفجار مقرشان در بیروت پایتخت لبنان کشته شدند.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در پاسخ به سوالی در مورد مصادره دو میلیارد دلار از دارایی های ایران در آمریکا، گفت: اگر به اموال ایران دست اندازی شود، به طور حتم در زمان لازم در برابر دولت آمریکا ادعای خسارت خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: ما اعلام کردیم از ابتدا رأی محاکم آمریکایی را به رسمیت نمی شناخته ایم و تصمیم دست اندازی به اموال ایران را غیرقانونی می دانیم؛ چرا که خلاف مقررات حقوق بین الملل است.
ظریف یادآور شد: این وضع توسط برخی تصمیم گیری هایی که در دوره قبل برای سرمایه گذاری در بازار اوراق قرضه آمریکا انجام شده، به وجود آمده است.
رییس دستگاه دیپلماسی خارجی کشورمان خاطرنشان کرد: متأسفانه یک بی احتیاطی در مقطعی انجام شد که منجر به این شده که اموال ایران در اختیار دادگاه های آمریکایی قرار گیرد.

منبع : ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: