تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۷ - ۰۹:۲۷ کد مطلب 97582

مدیرعامل خیریه دیابت اصفهان :

هر روز یک قطع پای دیابتی در بیمارستان الزهرای اصفهان داریم

مدیرعامل خیریه دیابت اصفهان گفت: هر روز یک قطع پا بر اثر پیشرفت بیماری دیابت در بیمارستان الزهرا داریم.

به گزارش میدان۷۲،  احمد نیلفروشان در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: بیماری دیابت هر سال در حال پیشرفت روز افزون است اما با این بیماری می‌توان سالها زندگی کرد اگر آگاهی کامل در زمینه درست زندگی کردن و مصرف صحیح غذا داشته باشیم.

وی بیان داشت: هر سه دقیقه یک پای دیابتی در ایران قطع می شود و این در حالی هر روز یک قطع پا بر اثر پیشرفت بیماری دیابت در بیمارستان الزهرا داریم.

مدیر عامل خیریه دیابت اصفهان  گفت: باید یک مبتلا به دیابتی داشتیم که ۳۵ سال به راحتی با بیماری خود زندگی کرد .

وی با بیان اینکه دیابت نوع یک که مخصوص کودکان است بین نیم تا یک درصد از جامعه کودکان را در بر گرفته است، ادامه داد: عدم تحرک کافی و زندگی شهر نشینی و مصرف غذاهای ناسالم دلیل بروز چاقی و دیابت در کودکان ما شده است.

نیلفروشان با بیان اینکه شعار ما آموزش، کنترل و پیشگیری است، اظهار کرد: در این مرکز هر سه شنبه به افراد توسط متخصصان آموزش پیشگیری و هر پنج شنبه و یکشنبه کلاس‌های آموزش تغذیه برای مبتلایان به دیابت برگزار می‌شود.

وی افزود: در صورتی که دیابت کنترل نشود، چشم، قلب، کلیه، اندام‌های تحتانی بدن دچار مشکل می‌شوند به طوری که هر سه دقیقه یک پا قطع می‌شود و روزانه در بیمارستان الزهرا(س) شاهد قطع شدن یک پا هستیم.

مدیرعامل خیریه دیابت با بیان اینکه دیابت شکارچی افراد چاق است، گفت: دیابت بیماری پر هزینه است به همین دلیل افراد خیر برای پیشگیری و آموزش افراد به مراکز خیریه کمک کنند

منبع : مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: