تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۷ - ۰۹:۴۱ کد مطلب 97597

عظیمی میرآبادی در گفتگو با میدان 72

رئیس جمهور فرصت رسیدگی به مسائل فرهنگی را ندارد/مقدمات رفع ایرادات شورای عالی سینما در دولت قبل فراهم شده بود

عظیمی گفت: به نظر میرسد بحث عدم کاربرد و ساختار موزون شورای عالی سینما که گفته میشد بهانه ای هست جهت عقب راندن شورای عالی سینما برای اینکه آقای رئیس جمهور فرصت ندارد به مسائل فرهنگی بپردازد.

به گزارش خبرنگار میدان۷۲، سیدمهدی عظیمی میرآبادی، مدیرکل اسبق ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در گفتگو با خبرنگار میدان ۷۲، پیرامون تعطیلی شورای عالی سینما گفت: در ماجرای شورای عالی سینما در آن مقطع هیچ اشکال قانونی نداشت و مطابق با مقررات ایجاد شده بود، و این ادعا که گفته میشود در آن مقطع کارایی نداشت صحبتهایی بی پایه میباشد و مطابق با قانون ایجاد شده بود و بر اساس قانون فعالیت کرده بود.
وی افزود: البته یکسری ایرادات داشت که آن ایرادات برای تکمیل آن بود و باید آن ایرادات برطرف میشد که در دولت قبلی مقدمات رفع ایرادات آماده شده بود و افرادی نیز جهت رفع ایرادات مامور شده بودند اما با تعویض دولت این اقدامات تعلیق شد .
عظیمی اضافه کرد: البته تا زمانیکه لغو این قضیه صورت نگیرد کما فی السابق شورای عالی سینما به قوت خودش باقی میباشد.
عظیمی گفت: به نظر میرسد بحث عدم کاربرد و ساختار موزون شورای عالی سینما که گفته میشد بهانه ای هست جهت عقب راندن شورای عالی سینما برای اینکه آقای رئیس جمهور فرصت ندارد به مسائل فرهنگی بپردازد.
مدیرمسئول نشریه سینمای خانگی، در خصوص عملکرد دولت در چند سال اخیر اضافه کرد: عملکرد دولت در مسئله سینما هم مثبت بوده است هم منفی.به طور مثال فروش بالای برخی فیلمها،راه اندازی بخش هنر و تجربه ، برگزاری روز سلام سینما و تب این دست موارد که جای تقدیر نیز دارد.
او در پایان عملکرد دولت یازدهم در عرصه سینما را منفی دانست و گفت: موارد منفی نیز بوده است که ناشی از ضعف مدیریت است، مهمترین اشکالی که وارد است به عدم امنیت شغلی سینماگران برمیگردد و کارکنانی که در سینما در حال کار هستن در شرایط بدی یه سر میبرند که وزارت و سازمان سینمایی بایدخود را موظف بداند که تمهیدی در این زمینه بیاندیشد زیرا تا به حال چیزی در این زمینه مشاهده نشده است، اگر هم چیزی بوده باشد خروجی آن مثبت نبوده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: