تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۷ - ۱۰:۰۷ کد مطلب 97644

آقایی که زمانی تبریز را ده بزرگ نامید، الان با چه جراتی برای تبریز نقشه می کشد !

سعیدی : مشخص نیست ما با کاندیداها رقابت می‌کنیم یا دولت

آقایی که زمانی تبریز را ده بزرگ نامید، الان با چه جراتی برای تبریز نقشه می کشد و تعیین تکلیف می کند و یا برخی ها چرا در سخنرانی مردمی خود به عنوان رئیس دولت، فقط از تهران تشکر می کنند، مگر در تبریز و سایر شهرها حضور حماسی مردم کمرنگ و بد بوده است که نامی از سایر استان های کشور نمی برید.

محمد اسماعیل سعیدی در همایش همدلان و حامیان که شامگاه امروز در سالن پتروشیمی تبریز برگزار شده بود، وظیفه اولیه مجلس شورای اسلامی را ریل گذاری برای دولت دانست و ابراز داشت: این مقطع از نظام، زمان عمل و کار می باشد و دوره شعار و جناح بازی سپری شده، همانا مردم و رهبری از مجلس و دولت اقدام و عمل را می خواهند.

وی با بیان اینکه مجلس باید پاسخگوی مردم باشد، افزود: ضروری است که ریل گذاری مجلس برای دولت صحیح و اساسی باشد و نباید مسائل حاشیه ای و غیر لزوم در مجلس شکل بگیرد زیرا موجب دوری از اهداف اصلی خواهد شد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخی افراد حاشیه ساز در جناح مقابل، خاطرنشان کرد: برخی ها خود را قیوم ملت و انقلاب می دانند و علاقه مندند که از طرف مردم حرف زده و تصمیم بگیرند.

وی تصریح کرد: این افراد طوری تلقین می کنند که گویی همه جای ایران تهران است، لکن این واقعیت را انکار می کنند که تبریز همیشه در طول تاریخ تاثیر گذار و اول صف است؛ آذربایجان بعد از حمله اعراب به ایران نقش به سزایی ایفا کرده حتی مراسم تاج گذاری پادشاه اولین حکومت شیعه در مسجد جمعه تبریز برگزار شده است.

سعیدی با تاکید بر نقش آذربایجان در صحنه های مختلف تاریخ معاصر کشور، اظهار داشت: مقام معظم رهبری مغز متفکر کشور است، می داند که چرا آذربایجان سر ایران می باشد؛ کسانی که تهران را مرکز تصمیم گیری می دانند، فکرشان عبس و پر از اشکال است.

وی ادامه داد: آقایی که زمانی تبریز را ده بزرگ نامید، الان با چه جراتی برای تبریز نقشه می کشد و تعیین تکلیف می کند و یا برخی ها چرا در سخنرانی مردمی خود به عنوان رئیس دولت، فقط از تهران تشکر می کنند، مگر در تبریز و سایر شهرها حضور حماسی مردم  کمرنگ و بد بوده است که نامی از سایر استان های کشور نمی برید.

سعیدی با زیر سوال قرار دادن حمایت سه استاندار سابق آذربایجان شرقی از لیست مقابل، بیان داشت: حامی من اول خدا، دوم شهدا و بعد شما مردم هستید، خوشحالی قلب مردم، رضایت خداوند بوده و ستاد بنده، قلب های پاک و مخلص شماست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس متذکر شد: ما نمیدانیم که با دولت رقابت می کنیم و یا با کاندیدا ها، بدنه استانداری، فرمانداری و شهرداری مردمی است، لکن برخی ها به دنبال تخریب و حاشیه سازی هستند.

وی توضیح داد: بنده دیشب متوجه  شدم که برخی ها همراه با خودروی نیروی انتظامی در حال باز کردن بنر ها هستند، سوال من این است که کجای قانون آمده که بنرهای جنب ستادهای انتخاباتی باید جمع شود؟ اگر ما قانون را تصویب کرده ایم، باید ما تفسیر کنیم، نه شما!

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با توصیف ترویج بی قانونی در کشور، تصریح کرد: من تماسی با معاون وزیر کشور داشتم و عرض کردم که بی قانونی و ضعف کاری ما را نگران می کند، میترسم که برخی بدعت ها گذشته شود که برای همه عادت گردد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر، با بیان مشکلات اجتماعی و اقتصادی کشور، خاطر نشان کرد: من به آقایان توصیه می کنم که به فکر مردم باشند، به فکر کشاورزانی که آبشان را بسته اید، بعضی از پول بازنشسته ها را که هنوز هم نداده اید، باشید.

وی یکی از پیگیری های خود را صندوق آینده ساز عنوان کرد و ابراز داشت: برخی از موانع و مشکلات این صندوق باید حل شود، اگر بعضی ها سنگ اندازی کنند، خواهم گفت که بالاتر از ۳۰ میلیون بازنشستگی می گیرند و در مقابل، ما بازنشستگانی داریم که زیر یک میلیون و حتی نزدیک ۴۰۰ هزار دریافت می کنند.

سعیدی در پایان اظهار داشت: ما در مجلس کمیسیون مبارزه با مفاسد را به عنوان مقابله با سو استفاده ها و دست اندازی ها به اموال و ثروت ملی تشکیل دادیم، لکن میدانیم که به مذاق برخی ها خوش نمی‌آید؛ بعد از انتخابات بیش از این در برابر بی قانونی ها و تبعیض ایستادگی خواهم کرد، وظیفه ما احقاق حقوق طبقات ضعیف جامعه است؛ زیپ جیبمان را بسته ایم که یک تعداد در صدد تطمیع و تضییع حقوق ملت هستند.

منبع :آناج

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: