تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۷ - ۱۰:۱۵ کد مطلب 97654

وطن امروز: تیترهای خودتان را جایگزین این سه نقطه نمایید!

به گزارش میدان ۷۲ روزنامه وطن امروز که به «تیتر»هایش معروفر است؛ در مورد اتفاقاتی که این روزها بر سر دومیلیارد دلار اموال ایران در آمریکا افتاده است، در کار خلاقانه ای بجای تیتر سه نقطه گذاشت که هر کس خود در مورد این مسئله نظر بدهد و جای سه نقطه را پر کند. به […]

به گزارش میدان ۷۲ روزنامه وطن امروز که به «تیتر»هایش معروفر است؛ در مورد اتفاقاتی که این روزها بر سر دومیلیارد دلار اموال ایران در آمریکا افتاده است، در کار خلاقانه ای بجای تیتر سه نقطه گذاشت که هر کس خود در مورد این مسئله نظر بدهد و جای سه نقطه را پر کند.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ «آمدند ابرو را درست کنند، چشمش را هم کور کردند» این ضرب‌المثل معروف ایرانی وصف حال دولتی است که شاید تا مدت‌ها در اذهان عمومی مردم ایران به دیده عبرت نگریسته شود. ماجرای مصادره۲ میلیارد دلار اموال مردم ایران در سیتی‌بانک نیویورک با حکم نهایی دیوان‌عالی آمریکا از آنجا که هم یک اتفاق بی‌سابقه و حیرت‌آور بوده و هم به رقم درشتی از پول مردم ایران دستبرد زده شده، موجی از حیرت و خشم عمومی را در ایران منجر شد. با این حال و همانند ۳ سال اخیر، رفتار منفعلانه و بی‌تفاوتی دولتمردان بویژه دیپلمات‌ها نسبت به این ماجرا همانند نمکی بود که بر زخم مردم پاشیده شد.

رفتار جالب روزنامه منتقد دولت در انتقاد از بی تفاوتی دولتمردان نسبت به دزدی آمریکا از اموال ایران

جواد ظریف در نیویورک بود که دیوان‌عالی آمریکا در واشنگتن مجوز مصادره اموال ایران را صادر کرد. ۲ روز پس از آنکه دیوان‌عالی آمریکا ۲ میلیارد دلار اموال مردم ایران را به نفع تعدادی خانواده آمریکایی بالا کشید، او مجددا با جان کری دیدار کرد و براساس آنچه اعلام شده، در این دیدار صحبتی درباره دستبرد ۲ میلیارد دلاری به اموال ایران مطرح نشده است! دولت اگر تصور می‌کرد سیاست بی‌تفاوتی منجر به عبور افکار عمومی از این ماجرا می‌شود؛ قطعا برآورد اشتباهی بود. فشار اجتماعی ناشی از این اقدام ضدایرانی آمریکایی‌ها و انفعال و بی‌تفاوتی دولت ایران اما سرانجام باعث شد دولت حسن روحانی به صورت رسمی نسبت به اقدام بی‌سابقه دولت آمریکا در دستبرد به ۲ میلیارد دلار سرمایه مردم ایران واکنش نشان دهد. اما اتاق فکر دولت روحانی اینگونه تصمیم گرفت که به جای محکوم کردن این سرقت آمریکایی و اتخاذ تصمیماتی برای مقابله با این اقدام، آتش توپخانه خود را به درون ایران و به سمت دولت سابق بگیرد.  به گزارش «وطن امروز»، غروب شنبه۴ اردیبهشت‌ماه اسحاق جهانگیری، ولی‌الله سیف و حمید بعیدی‌نژاد به صورت همزمان برآیند نظرها در اتاق فکر دولت را مطرح کردند. نتیجه این بود: «مقصر دولت سابق است.»

وطن امروز که ظاهرا نتوانسته چگونه حق این نوع رفتار دولتمردان را در دوستی با دزد و گیر دادن به قافله توجیه کند در صفحه یک خود کنار عکس اسحاق جهانگیری سه نقطه ای گذاشته که هر کس بخواهد برداشت خود را از آن داشته باشد.

جواد آقایی یکی از دست اندگاران روزنامه وطن امروز در صفحه اینستاگرام خود در توضیح این مسئله نوشت: “راستش را بخواهید تیترهای خیلی خوبی برای این بی شرفی و وقاحت آقایان مطرح بود لیکن از آنجایی که حق “رفاقت با دزد و شراکت با قافله” را نمی شد با تیترهای عرفی و عامیانه و قانونی ادا کرد به همین […] بسنده کردیم!

شما خود حدیث مفصل بخوانید از مجمل و تیترهای خودتان را جایگزین این سه نقطه نمایید

پ.ن: آمریکا در پسا برجام، ۲میلیارددلاری که (به گفته عراقچی) در دوران اصلاحات از سوی ایران در آمریکا سپرده گذاری شده بوده را می دزدد و جناب جهانگیری با وقاحت تمام می گوید به ما ربطی ندارد؛ تقصیر دولت قبلیست! که ی وقت کسی فکر نکنه کدخدا مقصره! الله اکبر

منبع :خبرنامه دانشجویان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: