تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۷ - ۱۰:۳۸ کد مطلب 97686

لیلاز: شرکت دخانیات رو به احتضار است

یک کارشناس اقتصاد سیاسی در واکنش به تغییرات مدیریتی صورت گرفته در شرکت دخانیات گفت: همه می‌دانند که صنعت دخانیات تا چه اندازه می‌تواند برای کشور سودآوری داشته باشد.

به گزارش میدان۷۲،  سعید لیلاز  گفت: همه می‌دانند که صنعت دخانیات تا چه اندازه می تواند برای کشور سودآوری داشته باشد و اگر مدیران کاربلد را بر راس آن بگذارند، از همین شرکت رو به احتضار هم می‌توانند میلیاردها تومان کسب سود کرده و صنعت سیگار را احیا کنند، چرا که هیچ گاه این بنگاه با کمبود تقاضا روبرو نیست و آمارها هم نشان از افزایش مصرف سیگار در کشور دارد.
این کارشناس اقتصاد سیاسی گفت: برخی گمان می کنند که شرکت دخانیات فقط صاحب خطوط تولید سیگار در ایران است، در حالی که این شرکت املاک وسیعی در سطح کشور دارد که تصاحب آن برای برخی سازمان ها جذاب است.
لیلاز گفت: با توجه به حواشی صنعت سیگار باید مدیرانی در راس این صنعت قرار گیرند که با قدرت برنامه‌های توسعه‌ای خود را پیش برده و جلوی قاچاق بایستند. این کار در دولت اصلاحات صورت گرفت با روی کارآمدن مهندس رحمانی‌خلیلی، این صنعت روی غلتک افتاد و توانست به درآمدزایی سالانه بالای هزار میلیارد تومان برسد اما متاسفانه پس آنکه دولت نهم و دهم امور اجرایی کشور را به دست گرفت، سیر نزولی تولید در این شرکت شروع شد و با واگذاری آن به صندوق بازنشستگی فولاد عملا تیر خلاصی به این صنعت زده شد که به نظر می‌رسد رفتاری که در دولت گذشته با دخانیات شد در این دولت نیز ادامه دارد.
منبع : فرارو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: