تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۷ - ۱۶:۴۹ کد مطلب 97755

سر قطع‌شده گروگان کانادایی پیدا شد +تصاویر

شبه‌نظامیان گروه تروریستی «ابوسیاف»(Abu Sayyaf) در فیلیپین سر یکی از سه گروگان کانادایی را از بدنش جدا کردند. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، یک گروگان کانادایی توسط شبه‌نظامیان در فیلیپین کشته شد. بر اساس این گزارش، مقامات پلیس «جولو» دیروز(دوشنبه) سر قطع‌شده او را پیدا کردند. این گروگان کانادایی توسط گروه تروریستی […]

شبه‌نظامیان گروه تروریستی «ابوسیاف»(Abu Sayyaf) در فیلیپین سر یکی از سه گروگان کانادایی را از بدنش جدا کردند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، یک گروگان کانادایی توسط شبه‌نظامیان در فیلیپین کشته شد.

بر اساس این گزارش، مقامات پلیس «جولو» دیروز(دوشنبه) سر قطع‌شده او را پیدا کردند. این گروگان کانادایی توسط گروه تروریستی «ابوسیاف»(Abu Sayyaf) روز دوشنبه به قتل رسیده است.

نخست وزیر فیلیپین با محکوم کردن این جنایت آن را «قتلی با خونسردی محض» نامید.

سر قطع‌شده گروگان کانادایی پیدا شد+تصاویر
«جاستین ترود»(Justin Trudeau)، نخست وزیر کانادا در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این جنایت گفت:”این جنایت بی‌هیچ قید و شرطی محکوم است و این مرگ‌های غیرضروری باید پایان یابند”.

وی افزود:”این قتلی خونسردانه بود و مسئولیت آن مستقیما با این گروه تروریستی است که او را به گروگان گرفته‌اند” و دولت کانادا خود را به همکاری با فیلیپین متعهد می‌داند و از شرکای بین‌المللی می‌خواهیم در یافتن کسانی که این جنایت را مرتکب شده‌اند به ما کمک کنند”.

سر قطع‌شده گروگان کانادایی پیدا شد+تصاویر

«جان ریدسد»(John Ridsdel)، یک مدیر اجرایی سابق معدن ۶۳ ساله بود که در حال گذاراندن تعطیلات خود در فیلیپین بود که به همراه دو تن دیگر از سوی ستیزه‌جویان در ماه سپتامبر ۲۰۱۵ ربوده و به گروگان گرفته شد.

ارتش فیلیپین روز دوشنبه یک سر قطع‌شده را داخل کیسه پلاستیکی در جزیره «جولو»(Jolo)، واقع در جنوب‌ شرقی فیلیپین پیدا کردند.

سر قطع‌شده گروگان کانادایی پیدا شد+تصاویر

به گزارش سی‌بی‌اس نیوز، این اتفاق در حالی رخ داد که از آخرین مهلتی که برای پرداختن مبلغی که برای آزادی وی تعیین شده بود، فقط پنج ساعت می‌گذشت.

آدم‌ربایان خواستار ۳۰۰ میلیون پزو (۶٫۵ میلیون دلار) برای هر یک از سه نفر کانادایی که در اسارت هستند درخواست کرده‌اند.

سر قطع‌شده گروگان کانادایی پیدا شد+تصاویر

«ابو‌سیاف»(Abu Sayyaf) یک گروه تروریستی است که در استان «باسیلان» فیلیپین پایه‌گذاری شده‌ و با گروه تروریستی داعش در ارتباط است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: