تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۷ - ۱۸:۵۹ کد مطلب 97854

هشدار بارزانی به پیشمرگه درباره تعدی به ساکنان طوزخورماتو

رئیس منطقه کردستان عراق از نیروهای پیشمرگه خواست که از تعدی به ساکنان «طوزخورماتو» خودداری کنند و برای آرامسازی فضای این شهر با بسیج مردمی مذاکره کنند.  به گزارش مشرق، «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق از نیروهای پیشمرگه خواست که به منظور آرامسازی فضای متشنج در «طوز خورماتو» با نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) […]

رئیس منطقه کردستان عراق از نیروهای پیشمرگه خواست که از تعدی به ساکنان «طوزخورماتو» خودداری کنند و برای آرامسازی فضای این شهر با بسیج مردمی مذاکره کنند.

 به گزارش مشرق، «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق از نیروهای پیشمرگه خواست که به منظور آرامسازی فضای متشنج در «طوز خورماتو» با نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) گفت‌وگو کنند.

وی افزود که عناصری منحرف قصد دارند میان ساکنان طوزخورماتو فتنه‌انگیزی کنند.

رئیس منطقه کردستان عراق در پی تشدید درگیری‌ها در این شهر استان «صلاح‌الدین» و انتشار تصاویر و اسناد متعدد از جنایات کردها، از نیروهای پیشمرگه خواست که به حقوق شهروندان طوزخورماتو تعدی نکنند و از غارت دارایی‌های آنها خودداری کنند.

طوزخورماتو واقع در شمال شرق استان صلاح الدین و جنوب کرکوک از مناطق مورد مناقشه منطقه کردستان عراق و دولت مرکزی بغداد است که از دو روز پیش شاهد درگیری‎های شدید میان مزدوران گروه «گوران» و پیشمرگه با شیعیان ترکمانی است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: