تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۷ - ۲۱:۴۸ کد مطلب 97937

نامه دادستان‌کل کشور به وزارت امور خارجه درباره اقدام دیوان عالی آمریکا

دادستان‌کل کشور طی نامه‌ای به وزارت امور خارجه کشورمان از این وزارتخانه خواست اقدام غیرقانونی دیوان عالی آمریکا در خصوص مصادره و ضبط غارتگرانه اموال جمهوری اسلامی را بررسی و پیگیری کند. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، جلسه هیئت عمومی دیوان عالی کشور، امروز (سه‌شنبه) با حضور حجت‌الاسلام منتظری دادستان کل کشور […]

دادستان‌کل کشور طی نامه‌ای به وزارت امور خارجه کشورمان از این وزارتخانه خواست اقدام غیرقانونی دیوان عالی آمریکا در خصوص مصادره و ضبط غارتگرانه اموال جمهوری اسلامی را بررسی و پیگیری کند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، جلسه هیئت عمومی دیوان عالی کشور، امروز (سه‌شنبه) با حضور حجت‌الاسلام منتظری دادستان کل کشور و حجت‌الاسلام کریمی رئیس دیوان عالی کشور برگزار شد.

قبل از ورود هیئت عمومی به دستور کار جلسه، بیانیه‌ای از سوی حجت الاسلام و المسلمین رازینی رئیس شعبه ۴۰ به‌نمایندگی از قضات دیوان عالی کشور در محکومیت اقدام غیرقانونی دیوان عالی کشور آمریکا قرائت شد که در بخشی از این بیانیه آمده است: نهادهای مختلف جمهوری اسلامی می‌توانند با هماهنگی کامل و ایجاد سازوکار مناسب در قوای سه‌گانه کشور راه دستیابی به این هدف (مقابله به مثل )را فراهم کنند. قضات متعهد دیوان عالی کشور آمادگی خود را برای استفاده از سرمایه علمی و شرافت و استقلال خود برای حرکت در این مسیر باارزشی که ضامن استقلال و آزادی کشور است اعلام می‌دارند.

بعد از قرائت بیانیه، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در این باره گفت: دادستان کل کشور در اجرای وظیفه‌ای که قانونا‌ً به‌عهده دارد مطابق تکلیف ماده ۲۹۰ قانون آیین دادرسی کیفری نامه‌ای در این باره تهیه و به وزارت امور خارجه کشورمان ارسال و درخواست کرده است وزارت امور خارجه با جدیت موضوع را از هر لحاظ مورد بررسی قرار دهد.

این مسئول عالی قضایی پیشنهاد کرد با تشکیل کارگروه قضایی با مشارکت قضات عالی‌رتبه دیوان، موضوع از جنبه حقوق بین الملل نیز پیگیری شود و راهکارهای عملی مورد بررسی قرار گیرد.

دیوان عالی آمریکا هفته گذشته اعلام کرد حدود دو میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران باید به خانواده‌های قربانیان آمریکایی که در بمب‌گذاری سال ۱۹۸۳ در مقر تفنگداران آمریکایی در بیروت و دیگر حملات ادعایی منسوب به ایران کشته شدند، پرداخت شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: