تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۷ - ۲۲:۴۸ کد مطلب 97966

۲۰ سرکرده داعشی در روسیه کشته شدند

«یوری چایکا» دادستان کل روسیه از کشته شدن ۲۰ سرکرده گروه های تروریستی مرتبط با داعش در روسیه در سال ۲۰۱۵ خبر داد. به گزارش مشرق، دادستان کل روسیه امروز (سه شنبه) در گزارش سالانه خود به شورای فدراسیون (مجلس سنای روسیه) گفت: سازمان های امنیتی روسیه سال گذشته بیش از ۱۵۰ عضو گروه های […]

«یوری چایکا» دادستان کل روسیه از کشته شدن ۲۰ سرکرده گروه های تروریستی مرتبط با داعش در روسیه در سال ۲۰۱۵ خبر داد.

به گزارش مشرق، دادستان کل روسیه امروز (سه شنبه) در گزارش سالانه خود به شورای فدراسیون (مجلس سنای روسیه) گفت: سازمان های امنیتی روسیه سال گذشته بیش از ۱۵۰ عضو گروه های مسلح غیرقانونی از جمله ۲۰ سرکرده این گروه ها را که از داعش پیروی می کردند به هلاکت رسانده اند.

چایکا افزود: در جریان عملیات ضدتروریستی در سال گذشته ۱۵۶ جنگجوی مسلح کشته شده اند که از این تعداد ۳۶ نفر در رده های فرماندهی قرار داشتند.

دادستان کل روسیه اظهار کرد: در سال گذشته از ۲۶ سرکرده گروه های تروریستی فعال در روسیه که با داعش پیمان همکاری بسته اند، ۲۰ نفر کشته شده اند.

چایکا گفت: ضربه سنگین وارد شده بر بدنه گروه های تروریستی در روسیه، زنجیره سازمانی این گروه ها را مختل و آنها را فلج کرده است.

وی در مورد جرایم تروریستی در روسیه خاطرنشان کرد سال گذشته این گونه جرایم ۳۶٫۳ درصد رشد داشته و به بیش از ۱۵۰۰ مورد رسیده است.

دادستان کل روسیه همچنین گفت که با مشارکت شهروندان بیش از ۷۰۰ اقدام تروریستی در قالب گروه های تروریستی مسلح در سوریه و عراق اطلاع رسانی شده است.

روسیه با گروه های تروریستی به ویژه داعش مبارزه می کند و برای این منظور نیروی هوافضای این کشور از اوایل مهر ماه سال گذشته به مدت شش ماه در سوریه عملیات ضدتروریستی هوایی اجرا و مراکز تحت کنترل داعش و سایر گروه های تروریستی را بمباران کرد.

در این مدت ده ها عضو گروه داعش در مسکو و شهرهای دیگر روسیه دستگیر یا کشته شدند و مبارزه با این گروه و سایر گروه های تروریستی مرتبط با آن جریان دارد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: