تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ - ۰۸:۳۱ کد مطلب 98097

آمریکا برجام را اجرا نکرده است

روزنامه رسالت در ۹ هزارو سیصدو پنجاه و ششمین شماره خود سخنان «محمد جواد ظریف» در مصاحبه با نیویورکر با تیتر «آمریکا برجام را اجرا نکرده است» را به عنوان خبر نخست انتخاب کرده است. به گزارش مشرق، در بخشی از این خبر آمده است: وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد آمریکا برجام را اجرا […]

روزنامه رسالت در ۹ هزارو سیصدو پنجاه و ششمین شماره خود سخنان «محمد جواد ظریف» در مصاحبه با نیویورکر با تیتر «آمریکا برجام را اجرا نکرده است» را به عنوان خبر نخست انتخاب کرده است.

به گزارش مشرق، در بخشی از این خبر آمده است:

وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد آمریکا برجام را اجرا نکرده است.

دکتر ظریف وزیر امور خارجه ایران این مطلب را در مصاحبه با نشریه آمریکایی نیویورکر اعلام کرد.

بر پایه همین گزارش، ظریف در پاسخ به این سوال که «این نگرانی وجود دارد که ایران مایل یا قادر به حل برخی مسائل (هسته ای از جمله مسائل گذشته) نباشد» گفت: ما در فارسی یک ضرب المثل داریم: اول برادری ات را ثابت کن بعداً ادعای ارث و میراث کن. آمریکا ابتدا باید نشان دهد که برجام را اجرا می کند. کسی سوال نمی کند که آیا ایران برجام را اجرا می کند یا نه. تقریباً همه مقامات ایرانی معتقدند که آمریکا برجام را اجرا نکرده است. از این رو شما باید ابتدا برادری خود را ثابت کنید و سپس ما درباره ارث و میراث صحبت می کنیم. سود سهام اجرای موفق توافق هسته ای می رسد اما وقتی به طور کامل و با موفقیت اجرا شود.

این روزنامه مصاحبه شایان‌فر مدیر دفترپژوهش های کیهان را با تیتر «غفلت کردیم، برای مقابله با نفوذ برنامه‌ نداشتیم» را به عنوان عکس نخست خود برگزیده است.

در خبر مربوط به این عکس آمده است:

حسن شایان‌فر مدیر دفتر پژوهش های کیهان گفت: این همه تلاش که برای راه‌اندازی دفتر حفاظت از منافع یا سفارتخانه در ایران می‌شود، حاکی از تلاش برای نفوذ بیشتر است که این نفوذ می­‌تواند سیاسی، اقتصادی، فرهنگی باشد.
وی در گفت وگو با فارس گفت: غفلت کردیم و برای مقابله با نفوذ برنامه‌ نداشتیم.

خروش مصری ها در اعتراض به اشغالگری آل سعود،آیت‌الله حائری شیرازی: همه بدبختی‌ها در جوامع اسلامی از علوم انسانی غربی است، وزیر کشور:جابجایی فرمانداران ربطی به انتخابات ندارد، رحیم زارع :دولت لایحه ای برای اقتصاد مقاومتی به مجلس نداده است، جان کربی: ظریف می تواند هر حرفی را بگوید، موضع ما تغییر نمی کند دیگرعناوین خبری صفحه نخست روزنامه رسالت است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: