تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ - ۰۸:۵۶ کد مطلب 98104

نخست‌وزیر اسپانیا از برگزاری انتخابات مجدد خبر داد

به گزارش مشرق و به نقل از رویترز، ماریانو راخوی نخست وزیر اسپانیا روز سه شنبه اعلام کرد برای ادامه دولت فعلی حمایت کافی از سوی احزاب مخالف صورت نگرفته است. وی گفت: در مشورت با پادشاه اسپانیا به این نتیجه رسیده اند که برای تشکیل دولت جدید حمایت کافی از سوی احزاب مخالف وجود […]

به گزارش مشرق و به نقل از رویترز، ماریانو راخوی نخست وزیر اسپانیا روز سه شنبه اعلام کرد برای ادامه دولت فعلی حمایت کافی از سوی احزاب مخالف صورت نگرفته است.

وی گفت: در مشورت با پادشاه اسپانیا به این نتیجه رسیده اند که برای تشکیل دولت جدید حمایت کافی از سوی احزاب مخالف وجود ندارد و برگزاری انتخابات مجدد در ماه ژوئن اجتناب ناپذیر است.

ساعاتی پیش از اظهارات نخست وزیر، «پدرو سانچز» رهبر حزب سوسیالیست اسپانیا نیز بر لزوم برگزاری یک انتخابات جدید تاکید کرده بود.

سانچز گفت: وی در جایگاهی نیست که بتواند رای اعتماد پارلمان را برای مشارکت احزاب مخالف در تشکیل دولت کسب کند و بنابراین باید یک انتخابات جدید برگزار شود.

«پابلو ایگلسیاس» رهبر حزب ضد ریاضتی اسپانیا نیز روز سه شنبه اعلام کرد حزبش برای تشکیل ائتلاف چپ گرا آمادگی دارد ولی شرایط برای این کار مهیا نیست.

ایگلسیاس به جزئیات این شرایط اشاره ای نکرد ولی گفت در صورت تغییر موضع سوسیالیست ها حاضر است برای تشکیل ائتلاف وارد مذاکره شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: