تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ - ۱۱:۴۰ کد مطلب 98122

تخفیف ۵۰درصدی برای مسافرت با قطار به شهرآفتاب

به مناسبت برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران مسافرانی که با قطار به شهر آفتاب سفر کنند، از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار خواهند شد. به گزارش مشرق، تفاهمنامه همکاری میان خانه کتاب و شرکت رجاء عصر روز سه شنبه میان مدیرعامل خانه کتاب و مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت […]

به مناسبت برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران مسافرانی که با قطار به شهر آفتاب سفر کنند، از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار خواهند شد.

به گزارش مشرق، تفاهمنامه همکاری میان خانه کتاب و شرکت رجاء عصر روز سه شنبه میان مدیرعامل خانه کتاب و مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت رجاء به امضا رسید.

مدیرعامل خانه کتاب در این مراسم گفت: در نمایشگاه کتاب سال گذشته اولین تفاهمنامه با شرکت رجاء به منظور تجهیز قطارهای این شرکت به کتابخانه برقرار شد که این یکی از اتفاقات خوب فرهنگی در سال ۹۴ بود.

مجید غلامی جلیسه افزود: برای جابجایی مسافران نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نیز امسال جلساتی برگزار شد و شرکت رجاء با استقبال خوبی پذیرفت که انتقال علاقه مندان به کتاب را مجموعه شهر آفتاب برعهده گیرد.

وی ادامه داد: این مشارکت سبب هم افزایی میان دو نهادی شد که به ظاهر ارتباطی با هم ندارند اما این رویداد سبب می شود دغدغه های اهالی کتاب درخصوص فعالیت های نمایشگاهی کاسته شود.

به گفته غلامی جلیسه، مشارکت با نهادهای دیگر حمل و نقل می تواند دغدغه های بیشتر علاقه مندان به بازدید از نمایشگاه کتاب را بکاهد زیرا یکی از معضلات اصلی این افراد دسترسی به این مکان است که با مشارکت رجاء می توان از بخشی از هزینه های آن کاست.

** امکان همکاری با سایر شرکت های حمل و نقلی
غلامی جلیسه اضافه کرد: می توان با شرکت های دیگر حمل و نقلی نیز چنین مراوده ای داشت؛ البته باید همتی از طرف مقابل وجود داشته باشد هر چند امید داریم این اقدام تشویقی برای دیگر سازمان ها و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باشد.

مدیرعامل خانه کتاب یادآور شد: باید در این مسیر گام به گام حرکت کرد و نتایج آن را دید تا بتوان به دنبال مشارکت های بیشتر بود.

به گفته وی، قرار است رجاء یک واگن در نمایشگاه را به کار صدور بلیت برگشت مسافران اختصاص دهد.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت رجاء نیز گفت: با امضای تفاهمنامه ای که سال گذشته با معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به امضا رساندیم حدود ۵۰ درصد از قطارهای این شرکت مجهز به کتابخانه شده است.

رامیز قلی نژاد افزود: مسافران می توانند این کتاب ها را در قطار خوانده و یا به امانت ببرند زیرا با شماره تلفن و اطلاعاتی که از مسافران در اختیار داریم می توان کتاب های امانت گرفته شده را به قطار بازگرداند.

وی اظهار امیدواری کرد: تا چند ماه آینده همه قطارها مجهز به کتابخانه شوند.

قلی نژاد توضیح کرد: بنا داریم به این تفاهمنامه مسافرانی که با قطارهای رجاء رفت و برگشت به مجموعه شهر آفتاب دارند با تخفیف ۵۰ درصدی بن کتاب دریافت کنند.

وی درباره روند اجرایی این کار گفت: ایستگاه هایی در نمایشگاه بین المللی کتاب مستقر شده که صحت بلیت های افراد را به وسیله کارت ملی آنها تایید کرده و برای آنها حواله هایی برای دریافت بن صادر می کند، امیدواریم با این اقدام فرهنگی، مسافران با صرفه جویی هزینه ها بتوانند از این رویداد فرهنگی بهره مند شوند.

وی افزود: ملاک استفاده از این بن ها سفر و بازدید از شهر آفتاب است.

قلی نژاد تصریح کرد: فرهنگ قطار خاص است بنابر این لازم است از فرهنگ مطالعه، جامعه را به فرهنگ استفاده از قطار به عنوان وسیله ای با کمترین تلفات جانی سوق دهیم، بین کتاب به عنوان یک محصول فرهنگی جذاب و خدمت حمل و نقلی مناسب یک رابطه است.

قلی نژاد خاطرنشان کرد: پیش بینی کرده ایم تخفیف شامل بارهای فرهنگی ناشرانی بشود از این رو در یکی از واگن های قطار می توانیم بار کتاب ها را به مقصد شهرستان های آنها منتقل کنیم.

نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت ماه جاری در مجموعه شهر آفتاب برگزار می شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: