تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ - ۱۲:۱۹ کد مطلب 98148

اقدام مسکو علیه دو گروه تروریستی سعودی در سوریه

روسیه در نامه ای به کمیته ضد تروریستی سازمان ملل خواسته است تا نام گروه های تکفیری جیش الاسلام و احرار الشام فعال در سوریه را که مورد حمایت های مالی و تسلیحاتی عربستان سعودی شناخته می شوند، در فهرست تروریستی قرار دهد.  به گزارش مشرق، ویتالی چورکین نماینده دائم روسیه در سازمان ملل به […]

روسیه در نامه ای به کمیته ضد تروریستی سازمان ملل خواسته است تا نام گروه های تکفیری جیش الاسلام و احرار الشام فعال در سوریه را که مورد حمایت های مالی و تسلیحاتی عربستان سعودی شناخته می شوند، در فهرست تروریستی قرار دهد.

 به گزارش مشرق، ویتالی چورکین نماینده دائم روسیه در سازمان ملل به خبرگزاری روسیا سگودنیا گفت: هیات روسی در سازمان ملل پیشنهادهای خود را به کمیته ضد تروریستی ارائه کرده است که نام این دو گروه در آن قرار دارد.

چورکین همچنین به خبرگزاری ایتارتاس گفته است که گنجانده شدن نام این دو گروه در فهرست تروریستی سازمان ملل سبب مجاز بودن حمله به مواضع آنان خواهد شد.

روسیه پیشتر هم خواستار چنین اقدامی شده بود، اما در جریان شکل گیری مذاکرات سوری سوری با فشار چند کشور عربی این موضوع مسکوت ماند که با اقدام اخیر گروه های تروریستی ضد سوری مورد حمایت سعودی ها موسوم به گروه ریاض که احرار الشام نیز عضو آن است برای خروج از مذاکرات ژنو، مسکو دوباره این طرح را پیگیری می کند تا این دو گروه خارج از توافق آتش بس شناخته شوند و مواضع آنها هدف حمله های ارتش سوریه و بمباران های روسیه قرار گیرد.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز پیشتر اعلام کرده بود که روسیه قبلا به شورای امنیت پیشنهاد کرده بود نام احرارالشام و جیش الاسلام در فهرست گروه های تروریستی قرار گیرد اما به توافق با شرکای غربی تن داد و از ادامه اصرار بر این خواسته خود صرف نظر کرد.

وی تاکید کرده بود که روسیه موضوع گنجاندن نام گروه های تروریستی و افراط گرایی را که تلاش می کنند با تغییر نام به فعالیت خود ادامه دهند در فهرست ویژه مطرح می کند.

گروه های تروریستی فعال در سوریه تحت حمایت گروه کشورهای غربی عربی ضد سوری به ویژه آمریکا و متحدان منطقه ای آن از جمله عربستان سعودی و قطر قرار دارند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: