تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ - ۱۲:۴۰ کد مطلب 98159

استان های شمالی از فردا خنک می شوند

مدیرکل پیش بینی سازامان هواشناسی کشور گفت: دمای هوا در استان های شمالی کشور از پنج شنبه خنک می شود. به گزارش مشرق، احد وظیفه در مورد پیش بینی وضع هوای کشور، گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، طی امروز (چهارشنبه) در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی و […]

مدیرکل پیش بینی سازامان هواشناسی کشور گفت: دمای هوا در استان های شمالی کشور از پنج شنبه خنک می شود.

به گزارش مشرق، احد وظیفه در مورد پیش بینی وضع هوای کشور، گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، طی امروز (چهارشنبه) در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی و ارتفاعات استان کرمان رشد ابرهای همرفتی و وقوع بارش‌های پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

 مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: از روز پنجشنبه موج بارشی از شمال غرب وارد کشور می شود و بخش‌هایی از شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و به تدریج با شمالی شدن جریانات، سواحل دریای خزر را در بر گرفته و سبب رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد در این نواحی خواهد شد.

به گفته وظیفه دریای خزر نیز در روز پنجشنبه مواج پیش بینی می شود. همچنین در روزهای جمعه و شنبه نیز استانهای واقع درنیمه شمالی کشور تحت تاثیر این سامانه با رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد قرار می گیرند.
 
وی همچنین اظهار کرد: سواحل دریای خزر و شمال غرب از روز پنجشنبه و استانهای واقع در دامنه‌های البرز مرکزی از روز جمعه با کاهش دما به ویژه در سواحل همراه خواهند بود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: